| anonimusss56 a întrebat:

Hei TPU,am nevoie de un sfat, am 14 ani,si mi-a venit menstruatia,dar nu sunt prea dezovoltata,am o prietena cu cateva luni mai mare ca mine,si este mult mai dezvoltata ca mine,dar nu asta e problema,eu ma consider foarte urata,si toate prietenele mele sunt foarte frumoase,si as vrea sa imi schimb stilul,sa fiu mai speciala sau nu stiu, daca aveti vreun sfat, sau despre cum as putea sa ma dezvolt mai mult* dar fara pastile sau alte chestii de genul, am 1, 58 la 14 ani, sunt mica si practic volei de 4 ani,vreau sa ma inalt, sfaturi? dau funda happy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Continua cu voleiul pentru ca esti pe calea ce buna si abia de acum incepi sa te dezvolti!

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiecare persoana este frumoasa in felul lui. Fetele minione au un farmec aparte si sunt mult mai rasfatate de soarta deoarece pot avea iubiti foarte diferiti ca inaltime. Daca vei privi atenta vei observa ca pana la urma orice femeie isi gaseste sufletul pereche indiferent de aspectul ei fizic. Multa sanatate!

| n1445 a răspuns:

Sari coarda si ai rabdare sa cresti. O sa le ajungi din urma pe.prietenele tale. Organismul tau poate se dezvolta mai greu dar in momentul in care o va face o sa te dezvolti dintr-o data. Rabdare.

| Fairyz a răspuns:

Anonimusss56,tu nu trebuie sa te schimbi, fii asa cum esti tu happy
eu la 13 ani am 1.75 si arat ca o fata de 16 ani, iar adesea sunt batjocorita, deoarece arat mai bine decat altelewinkingun remediu ca sa te inalti este sa joci baschet sau unul mai simplu este sa te agati cu mainile de o bara si sa stai asa vreo ora sau doua, timp de 1-2 luni sa repeti acest lucru in fiecare seara