| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU am nevoie maare de ajutorul vostru. E putin cam complicat. Am 14 ani si sunt cu un baiat de varsta mea de 7 luni dar e cam copilaros si nu ii prea pasa de relatie mai ales cand e cu prietenii lui. nu imi da atentie delooc la scoala si nici nu ne prea intalnim. toata vara a venit la mine si parca se schimbase dar de cand a inceput scoala e la fel ca la inceput. si eu tin muult la el dar a aparut un baiat de 17 ani care ma tot intreaba daca vreau sa fiu cu el si nu stiu ce sa ii spun. se poarta super cu mine imi permite sa fac anumite schimbari in viata lui daca e ceva care nu`mi convine si spune ca sunt prima pe care o lasa sa faca asa ceva. si nu stiu ce sa mai fac.imi place de el dar nu`mi dau deloc seama ce simt. daca vreau sa raman cu prietenul meu sau sa ma despart de el si sa incerc cu celalalt. Ma puteti ajutaa va roog? imi trebuie neaparat o mana de ajutor! dau Funda! Multssumesc! :-x`

Răspuns Câştigător
| toxik a răspuns:

Daca celalalt baiat se comporta asa cum iti doresti tu nu are rost sa ramai cu prietenul tau care se comporta copilaros.din moment ce tu nu esti de acord privind comportamentul lui, nu are rost sa mergeti cu relatia mai departe.happy

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Baietii de varsta ta, la 14 ani, sunt inca foarte influentati de prietenii lor.Gandeste-te ca baietii intre ei se cocosesc si se dau care mai de care mai grozavi.La fel face si prietenul tau actual,intre prietenii lui trebuie sa joace un anume rol,trebuie sa pare dur si tare si faptul ca tine la tine ar fi privit ca o slabiciune din partea prietenilor lui.El,incearca sa pastreze relatia voastra si sa faca fata si prietenilor lui,e bine sa intelegi lucrul asta. Daca vei ramane cu el,in timp vei vedea ca incet, incet va deveni cel care a fost asta vara cand era liber si fara prea multi amici in jur.
Pe urma, baiatul de 17 ani...Iti dai seama ca el find mai mare,poate sa te manipuleze foarte usor, iti spune doar ceea ce vrei sa auzi si te incanta, fara ca tu sa poti discerne cand e sincer si cand nu.Stiu ca te tenteaza, e incantator si nemaipomenit, dar in relatia asta risti multe.Find mai mare,are si pretentii mai mari,intr-o luna,doua va pomeni de sex si oricat te va asigura ca el e dispus sa astepte pana esti tu pregatita, vei simti amenintarea ca il poti pierde si te vei trezi intre ciocan si nicovala.
Sfatul meu este sa ramai cu prietenul tau actual, sunteti impreuna de 7 luni si tii la el.
Tu decizi, insa.
Mult noroc!