| Mariadrobota7390w01 a întrebat:

Am nevoie urgent de un răspuns și rog seriozitate.
Cu 3 săptămâni în urmă, eu și prietenul meu am vrut sa facem sex. Totul a decurs bine, pana când ne-am dat seama ca nu aveam prezervativ iar eu am refuzat sa continuam (nu am fost penetrată cu penisul). Însă înainte de asta, i-am făcut sex oral lui, iar pentru puțin timp, fără se ejaculeze, acesta s-a masturbat singur. După acest lucru, m-a penetrat cu degetele. Vreau sa evidențiez ca acesta a ejaculat singur în baie, după terminarea actului sexual. Este posibil sa rămân însărcinată, având în vedere ca nu am fost penetrată cu penisul iar acesta nu a ejaculat înainte de penetrarea vaginiala cu degetele? Trebuie sa menționez ca mi-a venit menstruația luna aceasta, și totul a decurs normal (a durat 4 zile și nu a fost slabă cantitativ). Însă mă simt oarecum balonată, dar în partea de jos a abdomenului, nu în zona stomacului. Nu știu sincer dacă e doar impresia mea, și asa arată normal. Sunt puțin îngrijorată. Va rog din suflet, dau fundiță

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie DOAR sa incearca sa gandesti logic si rational. Nimic altceva in plus. Garantat iti vor dispare toate aceste...""impresii"" si ''simptome"" privind o posibila stare de a fi insarcinata. SanatatE!

| shrink a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Raspunsul tau a fost delicat si diplomat; as adauga ca dreptul de reproducere si dreptul de a vota ar trebui reglementate in tara asta

| Salontanul a răspuns (pentru shrink):

Raspuns din ideologia fascista. Prinde la masele cu intelect liminar.