| Noone4u a întrebat:

Hei TPU, am niste probleme, de cateva zile sunt cu un baiat, si credeam ca imi place de el, azi am iesit, totul a fost ok, pana cand am realizat ca nu simt niciun fel de atractie fata de el, mi-s-a mai intamplat asta o data, acum vreo 2-3 saptamani, acum o luna am incheiat o relatie cu un baiat la care tineam enorm de mult si de atunci ma gandesc numai la el, nu reusesc sa mai tin la vreun baiat sau sa imi placa de el, nu inteleg de ce mi-s-e intampla asta. Intrebarile mele sunt
de ce mi-s-e intampla asta? ce as putea sa fac sa nu se mai intample asta?, m-am gandit ca mi-ar prinde bine o pauza in "dragoste", de cateva luni si cum sa ii spun baiatului cu care sunt acum, ca nu mai vreau sa fiu cu el, in asa fel incat sa nu se simta prost? Va rog frumos ajutati-ma, nu stiu ce sa fac...sunt cam confuza.

5 răspunsuri:
| Pufffx a răspuns:

Daca intre tine si baiatul la care ai tinut atat de mult nu mai exista nimic sau a facut ceva pe care nu poti sa ierti ar fi bine sa stai putin sa uiti dar si cel mai bine ar fi sa incerci sa te atasezi de baiatu asta ar fi bine sa ii mai dai o sansa sa vezi ce iti place la el sa gasesti un mod care sa te atraga da sti cum se zice dragsote cu forta nu se poate asa ca daca nici asta nu merge spuneii in fata daca tu chiar nu simnti nimic pentru el ca ai cateva probleme si ca daca el chiar te iubeste sa te astepte inca putin pana te clarifici, imi pare foarte rau pentru ce ti se intampa ca stiu cum e cel mai bine ca sa nu il ranesti ii spui adevarul si sa ramaneti prieteni pana o sa poti sa il vezi ca pe un iubit si sa te atasezi de el oricum in cateva zile nu poti sa simnti dragsotea pe care o simnteai pentru baiatul acela. Succes:*
P.S daca cfrezi ca il ranesti spundui ca nu simnti pentru el nimic daca el te iubeste si tu il minti ca si tu il iubesti atunci eu una cred c amai mult in ranesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ati inima-n dinti si spune-i ca vrei sa ramaneti doar amici. si DA, ia-ti o pauza. Iesi cu fetele, ocupa-te doar de tine. nu face prostia sa intri intr-o relatie doar pentru a nu fi singura, doar pentru ca si celelalte prietene au iubiti. De ce sa te complici? de ce sa ramai intro relatie cu cineva pentru care nu simti nimic? nu tu decizi cand trebuie sa uiti pe fostul, cand trebuie sa accepti pe un altul, ci timpul decide asta. deocamdata ia o gura de aer.

| MrAlex a răspuns:

In momentul de fata o sa te rog sa citesti ce iti dau si iti va fi de folos irina;)
http://www.garbo.ro/......rinta.html

Răspuns utilizator avertizat