| Mandakanh a întrebat:

Hei TPU.Am o mica mare problemă. O sa fiu directă. sunt împreună cu un băiat de 2 ani.O relatie frumoasă cu bune cu rele având în vedere că există distanta intre noi.Ma înțelegeam super cu el,era un băiat cum rar mai găsești,si ce ma atrăgea cel mai mult era faptul că niciodată nu se certa cu mine tot timpul ma impresiona, ma făcea cea mai fericita. Acum lucrurile s-au schimbat am jumătate de an de cand ma face sa plâng si ma rănește continuu.La început ai mei au fost de acord însă au vazut anumite chestii și se pare ca nu le prea place aceasta relatie.In fine, oricum ma influențează mult.Eu nu stiu ce sa fac.Il iubesc din tot sufletul meu.Dar simt ca nu mai pot, am vrut sa ma despart de el însă nu pot.e ceva care ma face sa raman acolo. Avem amândoi 20 de ani. Nu stiu ce sa fac sunt confuză. Totul a luat o întorsătură urâtă si nu inteleg de ce.Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| petitconseil a răspuns:

Eu in locul tau as mai raci relatia cu el, pentru ca nu merita sa vad cu ochii mei ca isi bate joc de mine.Am si eu un suflet si o inima si nu las pe nimeni sa-si bata joc de ele.Tu chiar nu te poti abtine sa nu il mai bagi in seama cand spui chisr tu ca te face sa suferi? Ori iti place suferinta ce ti-o provoaca, ori nu iti pasa de inimioara ta? Esti tanara, ai viata inainte, de ce sa stai dupa unul care cine stie ce conditiil-au schimabt acolo departe unde e.Ma mir cum ai avut puterea sa suporti jumatate de an bataia lui de joc fata de tine. Poti sa il lasi sa-si faca de cap acolo unde este,fii si tu mai puternica, esti femeie, iar femeile de obicei sunt mai puternice, mai cu tarie de caracter! Gandeste-te ca daca a inceput deja sa te faca sa plangi, sa suferi, cu greu te va mai putea face fericita vreodata.Totul depinde de tine aici, totul ramane la alegera ta, eu ti-am dat doar un sfat.Succes!

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Pai care a fost motivul de s-a schimbat si s-a rotit la 180 de grade?
In primul rand nu te lasi influentatade parinti, decizia o iei tu.
Uneori nu prea ai ce face decat sa pui punct, asta sa eviti sa stai confuza si in suferinta.
Vorbeste cu el, vezi care treaba si ia o decizie.
Nu prea e ok schimbarea asta a lui.

| corbulalbrosu a răspuns:

Paraseste-l inainte de a fi ''prea tarziu'' fiindca in mod sigur vremea iubirii dintre voi a trecut si ceea ce a mai ramas se va risipi ca un fum si inca foarte....curand. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu va mai intelegeti, despartiti-va acum cand nu este prea tarziu.

Răspuns utilizator avertizat