| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU:*.Am o problema..defapt nu eu am ci o prietena.O cheama Carmen.Ea era prietena cu un baiat care o placea de mult chiar era indragostit de ea si nu e genul de baiat nesimtit,afemeiat, nu injura. S-au certat si atunci baiatul, a rupt prietenia(cred) nu o mai baga in seama sta doar cu colegii lui care sunt derbedei.Ii cunosc si credeti-ma chiar sunt nesimtiti.
Acum prietena mea e trista fiindca nu se astepta sa o abandoneze asa.Erau cmbp.El acum fumeaza injura si s-a schimbat din cauza asa zisilor prieteni iar ea stie dar tot vrea sa fie din nou prieten.
Eu cu o prietena am incercat sa o binedispunem dar nu putem.
Ajutor!big grin

2 răspunsuri:
| xXdoareuXx a răspuns:

Incerac a sa vorbesti cu baiatul ala sa vorbeasca cu ea. cerde-ma ca asta o va face sa se simta cel mai bine.

| Kristelle a răspuns:

De exemplu, ati putea sa organizati o intalnire (o mica petrecere) si acolo puteti vorbi, puteti sa realizati diferite jocuri, ati putea sa depanati amintiri, lucruri care sa va aminteasca de "vremurile bune". Eu asa as proceda! Poare isi va aduce aminte de vremea in care era indragostit de pr ta, si va dorii sa fie amici din nou.