| Sclipirici a întrebat:

Am o problema. Prietena mea buna s-a despartit in urma cu ceva timp de iubitul ei. A injurat-o, inselat-o si asa mai departe. Eu nefiind implicata am vazut altfel lucrurile. A trecut cu vederea peste multe, dar i-am spus ca ar fi bine sa termine. Numai ca azi s-a intalnit cu el, iar eu am aflat dintr-o simpla coincidenta. Nu vreau deloc sa o las sa fie cu el, e cel mai mare nesimtit, dar mie nici macar nu mi-a spus ca se vede cu el. Ce sa fac? Eu voiam sa ii spun pe ocolite ca daca s-ar impaca cu el, m-ar pierde pe mine. Nu stiu ce sa fac, am nevoie de un sfat!
Multumesc!

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Laso si cand da iar de greu sa se planga la cine vrea

| Sclipirici explică (pentru mgtow):

Da, o las, dar asta inseamna sa nu mai ies cu ea. Daca vine ala, eu nu am ce cauta cu ea afara. Pur si simplu mi s-a facut scarba de un asemenea comportament.

| mgtow a răspuns (pentru Sclipirici):

Daca iesi cu ea nu o lasi deloc, oricum tie nu ti-a facut vreun rau

| Zenithf a răspuns:

In asemenea cazuri, oamenii se lasa ghidati de 'sentimente' nu de intelepciune.
Nu ai ce-i face, stai deoparte si 'admira' showul. The show must go on.

| neutrino a răspuns:

Stai cuminte!

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Este libertatea ei. Este alegerea ei.
Unii oameni sunt facuti sa sufere.
Alti oameni sunt facuti sa nu inteleaga ca "nu" inseamna "nu".

Las-o. Ai avertizat-o. Acum las-o sa se convinga si singura.

Nu ai ce face.

| ywar a răspuns:

La varsta voastra lucrurile basculeaza foarte repede. Nu-i vorba ca si la varste mai inaintate o prietenie de ani buni e data uitarii in favoarea unei relatii de cateva luni maxim un an. Asadar, las-o, nu te baga in viata ei pentru ca in mod sigur va veni inapoi cand va avea nevoie si asta va fi foarte curand. Atunci vei decide daca o vei reprimi in viata ta si veti fi cum ati fost odata.

| cristi62 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea intre patru ochi si spune ce ai pe suflet. Daca nu intelege ar fi bine sa o lasi in pace pentru ceva vreme. O sa vina ea.
PS: Sper sa nu se ajunga la a doua varianta
O seara faina!

| sirD a răspuns:

Din experienta mea, iubirea orbeste, orice ai face vei deveni dusmana.
Din pacate nu prea ai ce face

| Sclipirici explică (pentru sirD):

Probabil, nu zic nu, dar are abia 16 ani. Iubirea de la 16 ani e trecatoare, zic eu. Iar cand un om iti face atatea, chiar mai poti trece cu vederea? Cand prietenii iti baga-n cap anumite lucruri, mama la fel, chiar poti sa ii mai oferi o sansa? Eu nu cred, poate ca-i indragostita, poate ca s-a atasat de el sau chiar tine la el, dar nu i s-o fi scarbit si ei de cate i-a facut?

| sirD a răspuns (pentru Sclipirici):

Cu parere de rau se pare ca nu happy

| Torres92 a răspuns:

Tu esti un pic in situatia mea,e vorba de un prieten
Caruia i am zis,
Daca nu lasi Aparatele(jocurile de noroc) nu ai vorbesc cu tine

zis si facut,
L am lasat o perioada,nu l am mai bagat in seama
Intr un sfarsit si a dat seama ca aparatele alea,il faceau de bani,si a renuntat la ele
cel putin asa mi a zis el

Nu stiu ce a facut intr un final,am decis,ca daca nu vorbesc cu el din cauza unor aparate,nu as fii matur

In ziua de azi vorbesc cu el, mie prieten, si daca isi pierde banii la pacanele, e maxim problema lui.
Nu imi pasa, faca bors

| Sclipirici explică (pentru Torres92):

Cam asa e, dar in acelasi timp o sa fiu si eu singura si nu stiu daca e bine sa o pun sa aleaga. Ea stie cat rau i-a facut ala, si s-au impacat fara ca eu sa stiu. Urat, nu? Ca doar suntem prietene.

| Torres92 a răspuns (pentru Sclipirici):

Ea nu isi daa seama,pentru ca il iubeste prea mult.
Exact cu ziceam si mai sus,Daca nu si daa seama ca greseste,nu v a renunta la el
Acum in momentul asta o zic direct "o ia de fraiera"
Daca nu i merge cu alta,se duce la ea,ea fiind roata de rezerva
Asta e...
Nu cred ca e o idee buna sa renunti la ea pentru ca ala o ia de fraiera
In cazul asta cea mai buna metoda,ar fi,sa i arati ca ala o ia de fraiera
chiar daca tie prietena
Poti sa i spui pe fata,te a injurat,te a inselat, tu l ai iertat, nu crezi ca esti cam fraiera?
poti sa razi de ea, dar in asa fel, sa nu se supere prea tare, doar sa si dea seama unde a gresit

| Sclipirici explică (pentru Torres92):

Buna idee, trebuie sa vorbesc fata-n fata. Dar de cate ori incep imi zice: tu ma crezi chiar asa sa ma impac cu el? Si ea s-a impacat cu el, se duce sa se vada cu el si mie imi spune ca s-au intalnit din intamplare, zici ca m-am nascut ieri si nu stiu pe ce lume traiesc. Ma ia si pe mine de proasta.

| Torres92 a răspuns (pentru Sclipirici):

rolling on the floor
Iti ascunde adevarul,
Ea vrea sa se convinga pe ea insasi ca nu mai tine la el,
dar cand il vede tremura,si ar face orice sa l tina in brate iar.
Poate ai iubit si tu pe cineva(Baiat),si nu ai putut sa l lasi balta asa usor...
Si eu sunt baiat, am frant inimi, din greseala, si imi pare rau, nu l ii inteleg pe altii"umblu cu 2-3 fete odata" pentru ce?, una nu e de ajuns?
Incearca sa nu mai iei in serios, ce zice ea, vorbeste la indragosteala sa zic asa laughing
Sunt curios cati ani aveti?
(ei 2, +u)

| Sclipirici explică (pentru Torres92):

Eu n -am iubit, am doar 17 ani laughing... Ea la fel, el are 22, dar pe cat de mare, pe atat de prost e. Sincer acum, stie sa le invarta si sa minta, dar el e un prapadit.

| Torres92 a răspuns (pentru Sclipirici):

laughing
Hai mah
pai si eu am 22 ani asta inseamna ca sunt prapadit laughing? tongue
daca era mai matura, intelegea altfel situatia, asa se lasa prostita de un "prost"

| Sclipirici explică (pentru Torres92):

Pai e prapadit, ca-i dai una si e jos laughing. Nu inteleg, e desteapta, frumoasa... de ce sta dupa unu' ca el care o minte si care isi bate joc de ea!?
Ai dreptate, daca era mai matura, probabil vedea altfel lucrurile...

| dusmanul86 a răspuns:

Ii poti spune ca nu este o idee buna sa se impace cu el.ii aduci argumente aducandui aminte faptele pe care el le-a facut pentru ea sau contra ei.nu este o idee buna sa o pui sa aleaga intre tine si el

| Sclipirici explică (pentru dusmanul86):

I-am repetat de nenumarate ori, crede-ma. Acum vad ca nu prea mai contez, s-au impacat, abia ca imi mai trimite un mesaj.

| dusmanul86 a răspuns (pentru Sclipirici):

Din pacate este o cauza pierduta.nu poti spera decat ca atunci cand o sa fie iarasi la pamant sa isi aduca aminte vorbele tale

| xPartyStart a răspuns:

Pe cand o sa isi deschida ochi sau incearca sa i spui