| oOoLadyMoOo a întrebat:

am si eu o problema.
Deci. Colega mea de banca mi-a facut cunostinta cu un baiat, care ii placea de mine, desi ma vazuse doar din poze. Mi-a placut stilul lui glumet. El m-a intrebat daca vrea sa fiu cu el, iar colega mea a zis ca il cunoaste foarte bine, si ca nu e genu de baiat cuminte etc.etc.etc. si ca ne-am potrivi. Eu am acceptat sa fiu cu el.
Dar, deoarece sunt EXTREM de timida nu prea ii vorbeam, si imi era rusine sa-l sarut si asa mai departe, faceam lucruri tampite in preajma lui, si ma inroseam tot timpul cand el ma lua in brate, iar eu stteam ca o piatra. Specific : chiar imi placea tipul respectiv, dar rusinea ma impiedica sa fac ceva. orice. laughing.
9 zile mai tarziu s-a despartit de mine, iar cand l-am intrebat care e motivul a zis doar ac nu ne potriveam...
De curand am trimis un mass la toata lista mea de mess : " Care ma iubeste BUZZ ". Si el a dat Buzz.
Nu stiu ce sa m-ai cred.
Care ar fi motivul concret, de ce s-a desp de mine. ( specific ca el stia ca sunt fooooooooarte timida).
Oare mai am vreo sansa sa ma impac cu el, sau ceva... fara sa preiau eu vreo initiativa? Voi cum ati proceda.
Va rog sa ma ajutati, deoarece chiar imi place tipu' cryingcrying(crying

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Prea timida nu esti, din moment ce trimiti astfel de mesaje pe mess. E una sa-ti placa un tip si alta e sa-l iubesti. Probabil nu ai reusit sa-l convingi de acest lucru.

| Romancutza a răspuns:

Fara sa preiei initiativa, nu cred ca este posibil. Da-i intalnire, fi mai indrazneata, scoate-ti masca asta si fii tu insuti. Ce se poate intampla pana la urma? Cine iti va reprosa ceva? Lui ii plac fetele mai acitve asa ca fa cea ce trebuie.

| SperanteSpulberate a răspuns:

Pai daca iti place tipul, intreaba-l ce a fost cu Buzzul acela de la mass, si daca raspunde patetic ''nimic'' atunci nu ii pasa si a vrut doar sa te incerce, si sa te duca in ceata, uite, eu cred ca s-a despartit de tine pentru ca erai timida nu pentru ca nu v-a potriveati, deoarece daca iubire este atunci totul e bine, si sunt obstacole dar iubirea o doboara daca sunteti puternici, totusi au fost doar 9 zile, asteapta sa iti scrie el, sa se bage el in seama, iar daca nu te baga in seama lasa-l in voia Domnului! Ca nu el e singuru baiat de care o sa iti mai placa. Sper ca te-am ajutat!
Bafta si Craciun Fericit!

| claus a răspuns:

Simplu si la obiect, las-o moarta! nu are rost, baiatu ti-a zis ca nu ii esti potrivita, accepta asta. Buzzurile pe mess nu reprezinta ceva de luat in seama.trezeste-te: esti timida, nu incerca sa te schimbi peste noapte doar fiindca ai gasit un baiat frumos si care iti place.
deci mai degraba suferi cateva zile, luni decat sa te foloseasca ca a doua prietena.think about it.

| lemmon a răspuns:

Pai s-a despartit de tine ca esti ff timida, ca nu ii arata-i ca tii la el, poate tipului i-a fost frica ca el va tine la tine si tu nu. din moment ce a dat buzz asta inseamna ca el ar mai vrea ceva cu tine.
incearca sa mai vb cu el, sa mai socializati
roag-o pe prietena ta sa afle daca ai mai avea sau nu sanse la el
nu mai fii timida in fata lui, arata-i ca te-ai maturizat, ca nu mai esti doar o copila, asa te va placea mai mult
fa-i complimente, da semne ca ai vrea sa va impakati asa nu vei fi u aia care ii va cere prietenia ci el tie daca isi mai doreste sa fie ceva intre voi...
bafta!
ps: invingeti timiditatea.:*

| oOoLadyMoOo explică:

Pardon >> E genul de baiat cuminte