| AAnka a întrebat:

Am si eu o problema...imi place foarte mult de un coleg. Multi stiu asta, chiar si el. O colega a vorbit cu el si mi-a spus ca nu ma place, dar el nu mi-a spus nimic. Se uita la mine, vorbeste cu mine, radem, glumim si multi spun ca si el ma place dar eu nu mai stiu ce sa cred...crying Ce pot sa fac? Sa vorbesc eu cu el?

Răspuns Câştigător
| killerkiss a răspuns:

Si eu am fost in situatia asta! Nu ii spune clar in fata ca il placi prntru ca daca el nu simte la fel atunci o sa fie naspa pentru tine. Dar da-i de inteles. Fa asa incat sa ramai singur cu el in clasa, sau mai loveste-l ocazional "din greseala" si vezi cum reactioneaza! Daca e indiferent, nu te place! Asta e! Daca iti raspunde la fel, adica iti zambeste sau poate face el primul pas, atunci... pai atunci felicitari! Asa poti sa vezi clar si daca te place si daca nu fara sa recunosti chiar pe fata ca il placi!

7 răspunsuri:
| Paula007 a răspuns:

Doamne fereste! cum sa vorbesti cu el? daca te musca?laughing

mai bine e sa stai ca toanta deoparte si sa-ti lasi colegele sa-l intrebe pe tipul pe care tu il placi daca ii place sau nu de tine.

| AAnka explică (pentru Paula007):

Mda....ms mult...

| alinutzaap a răspuns:

Da, vorbeste cu el.
Poate colega te-a mintit.

| Dolceboy a răspuns:

Ohhh mai fata! dai inainte cu tupeu ce poate sa se intample, cand esti numai tu si el intreaba-l daca vrean sa fie cu tine sau nu si gta problema.

| Sandu_Vlăduţ_1986 a răspuns:

Draguta, parerea mea este ca multi ne indragostim de cine nu trebuie si ne asteptam sa ni se raspunda tot cu dragoste.

Daca omul nu vrea mai mult, nu poti sa il obligi, iar daca alegi sa suferi pentru el, nu merita.

Pe scurt cauta ceva mai bun ca ai de unde alege. La urma urmei tu esti cea care ia decizii.

Alege-o pe cea corecta si vei vedea unde ajungi. Lacrimi daca versi, le versi degeaba. Nu cred ca o sa-i pese cuiva.

| NOname000 a răspuns:

Nu poți avea întotdeauna încredere în colege poate și ea îl place și tea mințit... vorbește cu el spune-i în fața că îl placi

| vlad25646 a răspuns:

Daca nu face el primul pas fal tu
Asa a facut si o fata cu mi.ne si acum suntem impreuna Funda happy