| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema si nu prea stiu ce sa fac. Situația e cam asa: Acum vreo doua saptamani vorbeam cu doi tipi in acelasi timp si urma sa ma întâlnesc cu amândoi, sa zicem tipul A si B. Eram mai entuziasmată de A dar cu o seara inainte m-am intalnit cu B si pana la urma am ramas sa fim impreuna si cu A nu m-am mai intalnit. Ideea e ca B se grăbește foarte tare si parca ma ia cu japca si simt ca ma sufocă si nu simt fluturasii aia in stomac, în timp ce A doar prin vorbit m-a facut sa ma simt altfel.Astăzi i-am scris lui A si a rămas ca ne întâlnim. Ce ar trebui să fac? Mi- e si putin frica sa nu isi bata A joc doar. Cum sa ii spun lui B ca nu mai vreau sa continui cu chestia asta, cred ca nu are rost din moment ce tot timpul asta gândul mi-a fost la A? Ați putea să mă ajutați cu niste sfaturi?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai vezi si tu cum e ca om inainte sa tragi concluzii si sa-ti faci filme `daca isi bate joc`... B e doar un disperat care vrea sa-si gaseasca relatie si face ce crede ca trebuie sa te tina. Eu n-as sta cu-n din asta, daca deja te sufoca gandeste-te cum o sa fii intr-o saptamana/luna/luni etc. Desparta-te de el ca n-are rost, iti pirzi timpul

| Violleta2022 a răspuns:

Ideea este sa te fii indragostit de unul macar, ca ceea ce faci tu nu are nici un sens.
Corect ar fi sa-i spui omului in fata, adevaratul motiv pentru care nu corespunde, sau nu-l vrei.

| Emma30555 a răspuns:

Unii oameni de pe TPU știu doar sa judece de parca ei ar fi sfinți. Nu consider ca ai făcut nimic rău, ești în faza de cunoaștere. Ideea e ca trebuie sa ți asumi niște riscuri. Dacă cunoști băieți pe internet șanse sa fie prea grozavi cred ca nu sunt foarte mari. Cu B ar trebui sa ai o discuție sa i explici ca are un comportament ușor disperat și ca tu vrei sa vina totul de la sine, fără presiuni care nu și au rostul. Trebuie sa înțeleagă ca ai nevoie de timp ca nu te îndrăgostești peste noapte și ai nevoie de mai mult spațiu. Cu tipul A trebuie sa fii atenta și sa ai grija dacă instinctul îți spune ca nu e serios

| ovidiu123432 a răspuns:

Daca se intampla ceva de bataie de joc, o meriti din plin, poate ambii te plac insa tu ii inseli si ai merita si tu sa nu mai faci asta.

| anonim_4396 explică (pentru ovidiu123432):

Tocmai asta e, cu A nu am.mai iesit in seara aia pentru ca nu am vrut să îl înșel pe el, dar ce sa fac daca mi-a rămas în gând? De aceea caut o modalitate sa ii spun lui B ca nu mai are rost sa continuam acum, decat atunci cand o sa fie prea târziu si o sa ii fie si mai greu.

| ovidiu123432 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii vorba aia "Cand alergi dupa 2 iepuri nu prinzi niciunul", asa e si in cazul tau, la unul trebuie sa renunti, iar celalat intr-un final o sa afle si poate o sa plece, cel mai bine e sa nu mai faci asta niciodata, o sa aflii si tu candva cum e sa iubesti si acea persoana sa isi bata joc / sa te insele, esti indecisa si nu stii deloc ce vrei, daca ai fi stiut ai fi ales din prima pe unul din ei 2.