| izsz a întrebat:

Astazi l-am vazut pe fostul meu prieten cu o alta fata prin oras. Ne-am despartit acum 2 saptamani din cauza ca da bacul si este foarte stresat si nu are timp de o relatie, blabla, dar a spus ca ne vom impaca dupa ce da bacul si admiterile, i-am spus ca il iubesc, e mai complicat. Acum de cand i-am vazut plang incontinuu, ma simt atat de nasol, nu stiu ce sa mai cred. Va rog, ajutati-ma, ce sa fac, un sfat ceva. Am mai pus o intrebare legat de toata povestea mea cu el acum cateva zile. Sunt distrusa.e rece cu mine, dar totusi cred ca tine putin la mine, acum, nnu stiu ce fac, va rog.

6 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Baiatul s-a plictisit de tine, vrea sa incerce ceva nou e normal este tanar trebuie sa experimente ....si tu la fel stergeti lacrimile si punete serios pe distractie

| Giulia97Anna a răspuns:

Te-a luat cu vrajeala.Simplu! Eu cred ca deja vorbea cu fata aceea inainte sa va despartiti.Baietii din ziua de azi.Nu-l mai interesezi...Imi pare rau..am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare.Un singur lucru iti mai zic:Timpul vindeca ranile!
Sa stii daca iti doresti iti dau ID-ul sau fb-ul meu si vorbim.

| neutrino a răspuns:

Relatia voastra nu mai exista, iar tu trebuie sa intelegi acest lucru. Nu poti avea pretentii de la un fost.

| Emilian65 a răspuns:

Daca tie iti spune ca este ocupat cu BACUL si iese cu alta la plimbare, inseamna ca nu are atractie catre tine.

| Felys a răspuns:

Faptul ca are un examen de sustinut nu insemna in mod obligatoriu sa incheiati o relatie,din conta se rareau intalnirile dar erati in continuare prieteni,nu exista varianta ne despartim si dupa bac ne impacam,asta e vrajeala,trebuia sa iti dai seama ca de fapt era o scuza sa scape de tine,nu ai de ce sa fii distrusa,asa e viata,nu poti tine un om cu forta langa tine, esti tanara, vei cunoaste alti baieti si probabil pe unii ii vei pune tu pe liber, altii vor face ca asta dar cu o alta scuza si tot asa, tot ce poti face este sa stii sa iti alegi prietenii potriviti si sa nu te mai indragostesti atat de tare incat sa nu suporti o despartire atunci cand decide-ti asta

| dianacatana a răspuns:

Exact acum o sapt. m.am desprtit de prietenul meu...ma rog.el s.a desprtit de mine...m.a durut enorm de tare..inca ma mai doare putin...partea proasta e ca suntem in aceeasi clasa si il vad zilnic...dar incerc sa.l ignor si sa trec peste....asta ajuta....incearca sa nu mai vorbesti cu el si sa te prefaci ca nu exista! nu e usor...dar asta e viata...
Cu siguranta am o varsta mai mica decat a ta...dar sper ca te.am ajutat