| MarcelaClaudia44 a întrebat:

Cunosc o persoana care are tot felul de manifestări dubioase,vorbeste singura,are o privire super ciudata (zici ca nu are nici o expresie,Nu face contact vizual cu nimeni )vorbeste lucruri fără logica, si am vazut.o scriind intr-o limbă dubioasă asemănătoare sau poate chiar identică cu cea satanista si tot bolborosea ceva, are ace la ea si băutură
Oare ce e ineregula cu ea?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca vorbeste singura nu e nimic ciudat cu toti vorbim in gand,ca are o privire ciudata e treaba ei,nu te obliga fata sa o vezi, poate e timida si de asta nu face sau nu are chef, vorbeste diferit poate de asta suna ilogic pentru tine, nu exista limba satanista, e treaba ei ce bea si ce ace are, isi place de ea?

| HazelEyes77 a răspuns:

Vezi tu, oameni au mereu tendinta de a judeca si de a eticheta pe cei din jur fara sa aiba rabdarea, bunavointa sau macar curiozitatea de incerca sa i cunoasca si de a descifra un pic misterul. Judecam dupa aparente intotdeauna. Poate persoana in cauza are probleme psihice, e timida si nu poate sa se adapteze intr-un colectiv /mediu social, are complexe, fobii, incapacitati fizice, probleme familiare sau financiare grave, depresie, anxietate, psihoze etc. Nu suntem trasi la indigo -fiecare e unic in felul lui si are dreptul sa se manifeste cum simte atata timp cat nu incalca drepturile celorlalti si nu le lezeaza interesele. Nu inseamna automat ca e satanista daca se poarta altfel, se imbraca diferit, consuma alcool sau scrie intr o limba necunoscuta tie. Asta e societatea superficiala si ipocrita in care traim care izoleaza indivizii si creaza inadaptati.

| PersonajFictiv a răspuns:

Draga utilizatoare Marcela Caudia 44,

Acele manifestari dubioase sunt dubioase doar pentru oamenii ca tine care nu inteleg acele manifestari.
Acele manifestari sunt prezente din cauza unei boli al capului cel mai probabil ( cum e schizofrenia de exemplu ).
Nu e satanista, nu e ciudata, e doar bolnava.
Iar tu ca om normal, in afara faptului ca trebuie sa apreciezi ca nu ai vreo boala a capului trebuie sa iti vezi de viata ta frumos, fara sa jignesti oamenii bolnavi.
Sunt oameni geniali care sufera de exemplu de schizofrenie ( doctori, ingineri, autori, etc ) sau care au suferit.Nu erau prosti, nu erau ciudati, erau foarte inteligenti chiar, mult mai inteligenti decat o sa fim noi vreodata.
Poate ca nu ti-a zis nimeni lucrurile astea dar acum ca le stii nu mai ai nicio scuza.
Daca o sa mai faci oamenii bolnavi satanisti, inseamna ca o sa fii o mare proasta ( la fel si restul oamenilor care stiu lucrurile astea dar continua sa aiba aceleasi perceptii asupra oamenilor bolnavi, zic in general ).
Banuiesc ca esti mica, incearca sa aflii mai multe despre o anumita persoana ( daca poti ) inainte sa o etichetezi ca fiind intr-un anumit fel, e bine in general sa nu vorbesti despre lucruri pe care nu le cunosti, fa asta si o sa te ajute in viata.

Multa bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e în neregulă cu ea? Societatea în care trăim. Și toate persoanele apropiate care au lăsat-o să ajungă în așa stare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cine nu a citit probabil textul... (?)

Vorbește singură, vorbește lucruri fără logică - Îmi vine greu să cred că cineva ar auzi-o vorbind în gând...

are o privire ciudată, nu are nici o expresie - nu e nici o boală, e o persoană "amorțită" se pare, și nu din motive "naturale"

scriind într-o limbă dubioasă - adică nu mai are control asupra funcțiilor motorii și de capacitate intelectuală normală, că și ce vorbește, aia și "scrie"

are ace la ea și bautură - adică se injectează și bea

Chiar așa de incoerent să fie textul din OP? Adică, n-o fi Eminescu, dar chiar nu înțelegem ce citim?

| Elide a răspuns:

E satanista

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Nu-i nimic in neregulă. Fiecare se poate comporta aşa cum vrea, atât timp cât nu face rău nimănui.
Scrierea aia ciudată s-ar putea să fie greaca veche, hindi, slavonă sau poate "alfabetul" utilizat de unii membrii wicca.

| Zinca_Daniela_1988 a răspuns:

Bai,frate nici eu nu stiu e un caz dubios!