| Teddy99Deaa a întrebat:

De acum aproape doi ani a inceput sa imi placa de un baiat. Anul trecut ne intelegeam foarte bine, petreceam mult timp impreună si in pauze, mergeam in fiecare saptamana in parc impreuna sau la Mc desi nu eram impreuna, dar aveam multe in comun. Aveam momente cand eram mereu impreuna si vorbeam, sau momente cand nici nu ne bagam in seama. Eu am tinut multe in mine. El e genul de baiat mai nebunatic, dar timid cand vine vorba de o fata pe care chiar o place. In luna ianuarie a acestui an am facut eu primul pas, iar el a recunoscut ca ma place si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Desigur ca am acceptat, iar urmatoarele 2-3 saptamaniimpreuna au fost perfecte. Apoi au inceput problemele. Ma deranja faptul ca el fumeaza si incepuse sa petreaca mai mult timp cu baietii decat cu mine. Stiam ca trece printr-o perioada mai prosta, fiind depresiv si bipolar, dar imi doream mult sa-l ajut. Mi-am dorit atat de mult sa avem o conversatie ca lumea, sa ii sun tot ce imi venea in minte, sa ma eliberez...dar niciodata nu am putut. Tot timpul a intervenit ceva, si nu era vina mea. Pe la sfarsitul lunii ianuarie a avut sa se sinucida, dar din fericire nu a facut-o. In continuare am vrut sa vorbesc cu el, dar parea tot mai neinteresat. Ma lua in brate sau ma pupa pe obraz, dar cand vedea ca vreau sa vorbesc cu el..am suferit mult din cauza asta si nu stiu, inca ma simt foarte prost. Intr-un final, la mijlocui lui februarie m-am derpartit de el. Tot timpul el in exterior pare tare, dar stiu ca in interior nu e asa. Il cunosc foarte bine. Pe la sfarsitul lui martie, a venit cu un ursulet de plus. Mi-am dat seama ca ceva nu e in regula, pur si simplu i l-am furat si am dus ursuletul in baie. Se tinea dupa mine sa il dau inapoi, intr-un final dupa ce a tot insistat a intrat in baie si l-a luat. Apoi mi-a spus ca ursuletul l-a cumparat cand eram impreuna si voia sa mi-l dea, dar cum m-am despartit de el. cateva zile mai tarziu, mi-a trimit o poza cu ursuletul. In acea perioada am primit si mai multe intrebari pe ask.fm, si sunt foarte sigura ca el era.
Imi cer scuze ca am scris atat de mult. In timp ce ati citit cred ca ati inceput sa radeti sau sa spuneti cat de patetica sunt, si eu si acest baiat.dar gandindu-ma mai bine, el a fost si inca e singurul baiat la care tin atat de mult. Puteti sa-mi spuneti parerea voastra? Ce credeti ca simte acest baiat, daca merita sa o luam de la capat? Sincer, vreau sa vorbesc cu el dar de acum 2 luni am inceput sa nu mai am incredere deloc in mine.
Dau funda.

Răspuns Câştigător
| FlashDNY a răspuns:

Daca tu chiar il iubesti eu spun ca merita sa o luati de la capat, cat despre "micile" probleme, eu zic ca ar trebui sa petreceti mai mult timp impreuna sa discutati mai mult, si sa faci tot posibilul sa il schimbi in bine, va merita tot efortulwinking

4 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

In primul rand, cati ani ai?
Te intreb pentru a imi da seama ce este in intea ta si apoi mai vorbim.

| Teddy99Deaa explică (pentru Xenya):

Am uitat sa spun asta, scuze. 15

| Xenya a răspuns:

Trebuie sa ai prieteni de la care se inveti lucruri frumoase, nu pe care sa ii educi tu sau sa ii dadacesti. Daca iti demonstreaza ca tine la tine atunci sa va impacati.Trebuie sa il privesti asa cum este in ciuda sentimentelor pe care le ai, iar daca tie iti plac defectele lui poti sa mergi mai departe.
Daca exista defecte pe care nu le poti accepta la el, nu iti imagina ca o se le poti schimba sau el sa le schimbe.

| Anemona2020 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic asa poate fuge de ceea ce tu vrei sa ii spui se face ca nu e atent desi este nu vrea sa asculte ceea ce tu ai sa i spui si ramane acolo in lumea lui, dar dupa comportamentul lui are nevoie de ajutor sa stii, sa incerce sa se sinucida doamne ce e asta ajutallll fi cu el si langa el pana la urma o sa se deschida in fata ta fa l sa aiba incredere in tine.