| anonim_4396 a întrebat:

Deci.am un baiat in clasa care toata lumea ne zice ca mie si lui ne sta bine impreuna, dr el a zis ca are gagica, dar niciodata n-a vorbit despre ea cu noi sau cu altcineva.Si eu chiar as vrea sa fiu cu el pentru ca e foarte dragut dar nu stiu el daca vrea sa fie cu mine. Ce ziceti sa-l intreb eu sau sa-i pun p niste prieteni comuni sa-l intrebe?

5 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

NU.Cel mai bine este sa-l intrebi pe el direct dar te sfatuiesc sa nu mai insisti degeaba.Baietii care tin cu adevarat la relatia lor, nu vorbesc cu toata lumea despre relatie.O tin asa cum e, fara vorbe si alte de astea.happy Parerea mea persoanala e ca nu are rost.

| Supps a răspuns (pentru UbexFlo):

Aici te inseli Mihaela, noi baietii cand avem o relatie la care tinem mult, ne laudam cu ea cat putem pentru ca pur si simplu asa ne e firea, cel putin asa sunt eu.

ON: Eu te sfatuiesc sa vorbesti tu cu el personal intre patru ochi si sa-i spui ce simti. Daca pui prietenii sa-l intrebe va refuza categoric te asigur.

| UbexFlo a răspuns (pentru Supps):

Majoritatea baietilor care tin la o relatie, nu se lauda cu ea.Cel putin, toti baietii pe care ii cunosc eu si tin la relatiile lor, nu-i auzi laudandu-se.happy Fiecare cu mentalitatea lui, nah.Dar parerea mea asta e, ca tine la relatie si nu vrea sa o strice vorbind prea mult despre ea sau poate chiar deloc.

| Supps a răspuns (pentru UbexFlo):

Mda, dar totusi nu cred ca iti tine iubita ascunsa undeva intr-un beci intre 4 pereti de ciment pentru ca o iubeste prea mult. Daca esti cu cineva cineva tot te vede in cele din urma impreuna cu acea persoana, sau vorbind la telefon cu ea, scriind un mesaj ceva. Daca nimeni nu o cunoaste inseamna cu nu exista.

| anticocalar101 a răspuns:

Nu fa nimic din ce ai spus,te sfatuiesc ca barbat pentru ca rusinea o sa te macine!
poate sa fie un baiat care nu stie ce sa faca(asa am fost si eu)si trebuie sa l iei la un suc, sa faci pe "barbatul in cazul asta pana ii trezeste barbatia si de acolo o sa stie ce sa faca sau il faci sa te invite la un suc, ceva ce i place lui ca sa nu para prea iesit din comun iar daca are prietena (probabil are facebook) il gasesti marcat la pozele prietenei.
Sper ca te am lamurit cat de cat