| chocolateloverxD a întrebat:

Ei bine. Imi place de un baiat care este in clasa cu cea mai buna prietena a mea. Dar si ea il place de ceva mai mult timp decat mine. Mereu cand merg in clasa ei, el ma ia in brate si imi zambeste si cred ca ma place. Si nu stiu cum sa il indepartez fara sa il supar sau ceva. Ajutor?

3 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Hotarati-va care il place mai mult si sa renunte cealalta.
poti sa ii spui sa nu te mai ia in brate ca nu sunteti impreuna si nu da bine la colegi...

| 1cristian1990 a răspuns:

Nu e bine sa te certi cu prietena ta, dar poate ar trebui sa va intelegeti in legatura cu baiatul acesta! Daca sunteti prietene, ori il are cea caruia ii cere baiatul ori niciuna! Doar ca e posibil sa te certi cu prietena ta daca ii e ciuda pe tine si nu va intelegeti in directia asta!

| AlbertZdrascovici a răspuns:

Ok..deci, prietenia e buna dar dragostea e si mai buna...nu inteleg de ce vrei sa il indepartezi din moment ce il placi..si..nu o mai plange pe prietena ta ca il place de mai mult timp...acolo..pur si simplu nu e "chimia" necesara. Eu zic sa te mai gandesti la ceea ce vrei cu adevarat!