| Girl555 a întrebat:

Hei TPU, iar va deranjez cu intrebari. nu am avut contact sexual, dar pr meu a fost pe mana de lichid din ala. (cred) asta a fost acum 19 zile, eram la ovulatie, cred., pentru ca am ciclu de 29-30 de zile, la 7 zile dupa, la 11 zile am facut teste de sarcina au iesit negative, mi-a venit ciclul, regulat, dar inainte cu o seara am fost cu bicicleta 24 de km, cand am ajuns acasa am gasit o scurgere maro care a curs pana dimineata, iar apoi mi-a venit ciclul cu dureri de burta. acum sunt a 3 zii, am tot cautat pe net si am gasit ca sunt unele sarcini in care apare "ciclul ". in prima zi cand mi-a venit ciclul, dimineata am facut repede test de sarcina, mi-a iesit iar negativ. oare sunt insarcinata? si acum imi curge sange, ar trebui sa ma tine 5 zile, dar curge slabut... Ce ziceti? sad va multumesc tuturor de raspunsuri, si fara bataie de joc.

Răspuns Câştigător
| chestiebah a răspuns:

Acelasi lucru l-am patit si eu, este normal sa curga maro in anumite zile. Nu cred ca esti insarcinata, daca ti-a venit ciclul exista mai mica posibilitatea sa fii insarcinata cu toate ca la unele le-a venit pana in a nu stiu cata luna de sarcina, dar sper sa te numeri printre norocoase, mai ales ca ai facut atatea teste de sarcina si au iesit negative. Zic sa mai repeti testul dupa incheierea ciclului, la vreo saptamana! Si mai ales ca nu ati avut contact sexual. Apropo mai esti virgina? Asta sa iti dau mai multe sfaturi..Si nu ai specificat ce a facut cu mana.Te-a atins in zona intima? Te-a penetrat cu degetul? Te-a masturbat?

| Girl555 explică (pentru chestiebah):

Buna :* iti multumesc tare tare frumos pentru raspuns, da sunt virgina, el era pe mana (cred ) de lichid din ala preejaculator, si m-a atins in zona intima, dar nu m-a penetrat. eram la ovulatie atunci, asa de stresata sunt si acum, el zice sa ma calmez dupa teste. dar nu am cum, nu inteleg de ce imi curge asa putin. sunt in a 3 zii si am deja tampon de zii, am doar cateva picaturi. de obicei ma tinea 5 zile. sper sa nu fiu, sad te pup!:*

| chestiebah a răspuns (pentru Girl555):

Asa ma tine si pe mine, tot 5 zile...stai linistita, mai ales ca esti virgina, sunt foarte rare cazurile astea. Asteapta sa treaca perioada menstruala si mai fa un test de sarcina dupa o saptamana ca daca ai fi insarcinata testul nu ti-ar indica atat de repede ca esti! Eu zic sa stai linistita, am facut dragoste cu prietenul meu si neprotejat si iti dai seama ca mie chiar mi-a ramas in vagin lichid dintr-acela preejaculator si tot nu am mai ramas, se ramane mai greu asa, mai ales ca nu te-a penetrat. O sa vezi, stai linistita. Sa-mi dai raspuns peste ceva timp sa-mi zici cum a ramas! Iar in ceea ce priveste cat curge, mai e vorba si de niste dereglari hormonale, poti consulta un ginecolog pentru asta! Nu te mai teme! Succes:*

| Girl555 explică (pentru chestiebah):

Dar atunci eram la ovulatie, asta ma sperie cel mai mult, si nu cred ca tu ai facut dragoste la ovualtie. de aia mi-e frica, cred ca tu mai, mai linistit putin. asa de stresata sunt incat pr meu a zis sa nu il mai sun pana nu termin cu stresu ca ma autodistrug,. dar a inteles intr-un fel problema. iti multumesc din suflet pentru raspuns! :*

| chestiebah a răspuns (pentru Girl555):

Nu ai pentru ce! :* am trecut si eu prin emotii de genul crezand ca sunt gravida! Dar stii, stai linistita un copil nu se concepe atat de usor, deci stai linistita trebuie sa traspirati putin! Te pupic

| Girl555 explică (pentru chestiebah):

Iti doresc multa multa sanatate! Chiar mai linisit! :*:* si eu te pup!