| mada888 a întrebat:

Hei TPU imi place de un baiat mai mare cu un an decat mine totul a inceput asa:
Eram plictisita, voiam prieten si mi-am ales un baiat i-am spus ce simt si l-am intrebat daca vrea sa stea cu mine si a zis ca,, da" dar m-a luat la misto si am inceput ne certam si mi-a spus sa ma sinucid.Si nu prea am vorbit dupa.Mi-a spus un prieten comun ca i-a spus ca face asa ca sa il plac si mai mult sau ca sa vorbesc din nou cu el sa ma raneasca iar.M-a sters si de la prieteni pe facebook fara sa-i fac nimic... Eu zic ca nu merita ce ar trebui sa fac ca sa il uit?

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Ca să-l uiţi, trebuie să îţi pui în minte că el nu te merită şi ca trebuie să găseşti pe altcineva. De fiecare dată când îţi aduci aminte de el, te gândeşti la alea.
Nu reciti conversaţiile cu el, nu te uita la poze.
Nu e de tine acel băiat care-şi bate joc.
Sărbători fericite!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu stii cel mai bine, tu il cunostii, faci exact ceea ce simti, crezi ca sfaturile de pe TPU sunt bune? Crezi ca vreunul de aici il cunoaste pe ăla asa cum il stii tu? Asta daca realmente il cunosti, dacă nici tu nu il cunosti atunci e incurcată treaba rău de tot. Cîti ani ai?

| LonlyWolf a răspuns:

Intra de pe contul unei prietene/ prieten si incearca sa stati de vorba! incearca daca nu ai cu cine uita-l

| RAY a răspuns:

Cei aia placere? isi place masina lui? cardul lui? te-ai indragostit de ceea ce poseda material si vrei si tu

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu o face ca sa te tachineze doar, este un cretinel imbecil partial retardat. Uita-l.

| neutrino a răspuns:

Mergi la revelon cu alt baiat, distreaza-te si ai sa vezi ce repede il uiti pe celalalt. Craciun fericit!