| larisuka99 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat dar nu stiu daca si el ma place si mi-e frica sa-l intreb. Cum altfel sa aflu daca ma place?

Răspuns Câştigător
| NuMaContrazice a răspuns:

Sper ca nu te superi ca dau copy/paste la un raspuns de-al meu de ieri :
1. Daca baiatul este timd:
-se uita la tine si cand te vede isi schimba privirea cu viteza luminii
-e foarte gelos dar isi ascunde sentimentele daca te vede cu alt baiat si de obicei se retrage
-e tot timpul prin preajma ta dar daca te uiti la el si il prinzi cand te priveste intoarce capul si se face ca ploua
-daca te place dar adesea e prea timid sa recunoasca, trebuie sa-i spui tu ca-l placi, pentru ca daca stai sa astepti...
2. Daca baiatul este de moda veche:
-v-a incerca sa te impresioneze prin scrisori, biletele, poezii, complimente...
-este foarte romantic si, bineinteles v-a incerca sa petreaca cat mai mult timp cu tine
Astia sunt pe cale de disparitie...
3. Daca baiatul este indraznet si stie ce vrea si lupta pentru cea ce vrea:
-Incearca tot timpul sa te impresioneze, adesea daca e smecher se ia de colegii de clasa mai pampalai
-e tot timpu in preajma ta
-iti arunca priviri "suspicioase", poate iti mai face si cu ochiul
-incearca sa te ia in brate, sa te sarute pe obraz,...
Astia sunt din ce in ce mai multi, parca depun oua asa de repede se multiplica...
Scz de greselile gramaticale dar nu am mai stat sa verific. big grin
Poti incerca sa-l faci gelos, dar ai grija sa nu-l superi prea tare, acum depinde si de personalitatea lui...

| larisuka99 explică (pentru NuMaContrazice):

Iti multumesc atat de mult pentru raspuns. M-ai ajutat atat de mult. happy big grin

7 răspunsuri:
| NuMaContrazice a răspuns:

Mersi de funda, bafta!

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

La varsta asta, incearca sa afli de la un prieten de-al sau.
Sau daca nu, fa-ti curaj si intreaba-l.

| larisuka99 explică (pentru MrAnderson):

De unde stii tu ce varsta am eu?

| MrAnderson a răspuns (pentru larisuka99):

Pot sa spun cu o oarecare certitudine ca ai 13-14 ani.
Cred ca "99"-le de la sfarsitul nick-ului te cam da de gol. happy

| larisuka99 explică (pentru MrAnderson):

De fapt am 18.

| Anonymous112 a răspuns:

Salut, Intreaba-l tu.