| anonim_4396 a întrebat:

In legatura cu intrebarea anterioara

Dupa aceasta pauza de 2 zile, credeam ca ne-am revenit, ca vom fii ca inainte dar. De cateva zile. Vorbim odata sau de 2 ori pe zi, imi zice ca se duce nu stiu unde iese si peste 5 min intra iar fara a ma baga in seama. Eu sunt obisnuita ca el sa ma bage in seama si de aceea cand il bag eu pare ciudat, imi raspunde parca cu sila, acum 2 zile l'am sunat vazand ca vorbeste cum vorbeste sa vad ce are si ce mai face dar de abia am scos 2 vorbe de la el.

Stiu ca are niste probleme cu iubita sa si cu mama ei. ) Si am zis ca trece totul in cateva zile dar. nu a fost asa, cea mai buna prietena a mea, fata din comportamentul lui pe care il avea inainte si cum imi vorbea a dedus ca tinea mult la mine si mi-a spus ca el poate fii prea suparat si nu vrea sa ma intristeze si pe mine, ca are nevoie sa se ridice singur si are nevoie sa fie trist. Chiar nu mai inteleg.

Inainte ii pasa de mine. Chiar el m-a ajutat sa imi revin dintr-o faza grea, cand toti isi bateau joc de mine si sa ma pun din nou pe munca si pe slabit, ma certa mereu cand nu faceam banda sau mancam dulciuri imi era ca ca un frate mai mare dar acum imi spune mereu la orice fac,, bravo" chiar nu inteleg cum in cateva zile ne-am putut indeparta asa.

Aseara, de nervi si suparare. am vrut sa pun capat la tot. Sa nu mai vorbesc cu el si i-am spus si verisoarei mele care stie adevarul ( ca imi place de el) si i-am spus ca e din cauza lui si a zis ca sunt patetica si mai multe... dar asta e alta poveste.

Ieri dimineata, cand m-am trezit si am intrat pe facebook el m-a bagat in seama m-a intrebat,, Daca ti-ar pune Teo( verisoara mea) o provocare sa ma saruti ai face-o? Am ramas surprins, sigur aflase de la aceasta adevarul si am raspunsu cu un,, Nu" si am incercat sa fac cumva sa nu isi dea seama ca este adevarat.

Iar azi mi-a spus ca m-am schimbat, ca nu mai sunt la fel, ca nu imi convine nimic. Dar de fapt eu sunt asa din vina lui. nu i-am putut spune caci a zis ca daca nu imi revin nu mai suntem prieteni

P.S : Nu pot sa vorbesc cu el. sigur ar gasi argumente de genu :,, Dar suntem la fel" sau,, Tu esti prea capoasa m-am saturat sa imi racesc gura degeaba"

Ce pot face?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incearca si fa un rezumat explicit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa ce a aflat respectivele chestii simte ca s-a pus presiune asupra lui. Ii este greu sa reactioneze in vreun fel, poate nici nu stie ce vrei de la el. El afla ca esti indragostita de el, apoi ii spui ca nu l-ai saruta nici macar in urma unei provocari.

Chiar daca tu te simti coplesita sa nu crezi ca el e mai bine. Simte nevoia sa se indeparteze pentru ca nu stie cum sa gestioneze situatia si faptul ca tu ai devenit haotica in ultimul timp nu ajuta deloc.

Spune-i omului ca il placi si cere-i o sansa. Prietenia voastra oricum e in pericol.

SI NU MAI LASA ATAT SPATIU INTRE PARAGRAFE!

| Solitude15 a răspuns:

Se poate cit mai putin spatiu intre paragrafe