| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, intrebare scurta si la obiect: Credeti in dragoste? Daca da, de ce? Daca nu, de ce?
Eu unul nu cred ca exista asa ceva, mai ales cand exista oameni care sunt la 10-a relatie si zic de fiecare data ca s-au indragostit.
Funda! big grin

Răspuns Câştigător
| Mαяуßăăღ a răspuns:

Asta pentru ca multi confunda dragostea cu iubirea.
Dragostea este pur si simplu pasiune, atunci cand iti place de cineva la inceput, te "indragostesti"... Iubirea apare in timp, si esti sigur ca iubesti atunci cand esti in stare sa faci sacrificii pentru persoana respectiva si sa pui fericirea ei inaintea fericirii tale ( asta consider eu ca este iubirea adevarata ). Si da, poti sa iubesti pe cineva care nu te iubeste puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Asta este adolescenta!

| RAY a răspuns:

Nu poti spune ca nu exista din moment ce nu o cunosti, logic ca exista tu plangi daca moare mama ta? si aia tot iubire e, iubirea este legatura emotionala care este extrem de bine legata de aia uni se sinucid din iubire, suferinta din iubire intrece durerea fizica pentru ca implica mintea, iubirea asta e pe etape nu ne indragostim cu toti la fel si in acelasi ritm
te poti indragosti si de 100 de ori daca creierul tau vrea asta i sa ai, iubirea sincera e greu de gasit in ziua de azi cum maoritatea fetelor sunt doar dupa banii si atat si mari actrite nu sti in ce film joi si cu ce final, eu cred ca dexamagirea ne face sa credem ca nu exista, negam ceea ce nu ne place

| peperonies a răspuns:

Dragostea e o notiune inventata de evrei ca sa **** fara bani.

| grab a răspuns:

Nu mai merge dupa clisee si generalitati ieftine. desigur ca exista dragoste si asta e esenta vietii pana la urma: sa iubesti mereu si sub orice forma.
cine zice ca la a 10-a relatie simte dragoste e un fericit si ar trebui sa il crezi si sa iti doresti sa ai puterea pe care o are si el sa cladeasca sentiment curat si la a n-a relatie. succes!

| aXandra a răspuns:

Eu nu cred în dragoste. Oamenii sunt prea orgolioși, se gândesc doar la ei, caută perfecțiunea, intervine rutina. Este imposibil ca o persoană să iubească veșnic sau să își iubească toți iubiții/iubitele la fel.