| DenisaAlexandra33 a întrebat:

Mă aflu într-o situație foarte complicată...
Îmi place de un băiat iar acum ceva timp mi-a spus și el că mă place, dar a zis că deocamdată nu vrea să se implice într-o relație și că vrea să fim prieteni. De curând am ajuns să vorbim din nou despre acest subiect dar a fost ca și prima dată, adică preferă să rămânem prieteni. Dar totul este foarte ciudat deoarece comportamentul lui față de mine nu este doar ca al unui prieten. Mereu mă ia în brațe, ieșim foarte des și chiar m-a și sărutat... Însă am decis să îl uit dar este atât de greu fiindcă suntem foarte apropiați unul de celălalt și nu trece zi să nu ne vorbim, mă sună aproape în fiecare zi și vorbim ore în șir...

Dar de ce ar vrea să fim doar prieteni dacă se comportă de parcă am fi mai mult decât prieteni?

Credeți că ar vrea să fim împreună dar ceva îl oprește?

Nu cred că s-ar comporta în felul ăsta cu mine dacă nu ar simții mai mult.

Ar fi mai bine să trec peste?

Am nevoie de câteva sfaturi, vă rog!
Dau funda pentru cel mai bun răspuns.

6 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Traducere : Tu eşti opțiunea mea, fata la care ştiu că pot să mă întorc oricând şi ştiu că o să mă primească.
Sfat : Indiferență.
Nu fi opțiunea lui.Meriți primul loc.

| Andreeush a răspuns:

Dacă vrea să fiți doar prieteni atunci e evident că nu își dorește o relație.
Ar trebui să te îndepărtezi de el, asta dacă nu vrei să ajungi să fiți prieteni cu beneficii.

| Plato a răspuns:

Eu cred ca nu vrea sa faca promisiuni gen relatie.
Relatia necesita implicare, daruire, devotament, sacrificii etc. El nu vrea asta, nu vrea obligatiile, vrea doar drepturile, intelegi?

E un tip imatur, iresponsabil, nepregatit de o relatie.
Vrea sa ajungeti cat mai departe, pana la dragoste chiar, dar fara angajament. Un fel de prieteni cu beneficii, asa te vrea.

Pe scurt, repet, vrea doar beneficiile relatiei, nu si obligatiile si angajamentele.
Daca esti fata serioasa, trebuie sa inchei legaturile astea cu el.

| Emma30555 a răspuns:

Ar trebui sa il intrebi pe el, de ce se comporta asa daca nu vrea o relatie. Poate vrea prietenie cu benifecii adica sex fara relatie dar din ce spui tu el a spus ca vrea doar prieteni deci nu ar trebui sa fie apropieri. Probabil ca te place dar vrea sa fie liber. Ca sa nu suferi cel mai bine ar fi sa te indepartezi

| OrdanKarris a răspuns:

Nu ai ce face, barbatii ofera relatia. fara acordul barbatului, nu exista relatie. Probabil nu te ridici la asteptarile lui.

| Amigoiulian a răspuns:

Deci, din ceea ce ai scris tu aici situația este foarte clară! Băiatul respectiv e un pic imatur și nu prea știe sa se '' joace cu mingea! ''. Nu e nehotărât, el știe exact ce vrea. sau mai de graba ce nu vrea. El cauta doar sex, clipe frumoase cu tine. dar nu și o relație pentru ca asta l-ar bloca