| baiatulxboyx a întrebat:

Voi chiar credeti ca o fata si un baiat pot fi DOAR prieteni? Adica, FARA sa fi existat o relatie in trecut intre cei doi si sa fi decis dupa sa ramana prieteni.
Eu am o prietena(amica) si pur si simplu imi spune tot, nu se ascunde de mine, ma cheama la cumparaturi, iesim pe afara, pe la scoala stam mai tot timpu impreuna si vorbim deschis, nu ne sfiim unul de altul, ne luam in brate, ne mai tinem de mana, cand unul e suparat, celalalt sare HOP sa vada ce are, dar nu suntem IUBITI, probabil ca ea ma considera un prieten foarte bun, dar eu vreau mai mult pentru ca o iubesc enorm. Ceea ce vreau eu, ca baiat, sa spun este ca nu as face toate astea cu o fata care nu-mi place ( nu ma atrage - care sa nu-mi inspire o relatie ), adica trebuie sa imi placa ceva la ea, cel putin fizicul si dupa mentalitatea ca sa nu imi fie rusine sa umblu cu ea pe strada si mai ales sa le-o prezint si prietenilor si dupa asta, aia sa faca misto de mine cum ca de unde am cules-o si pe astalaughing. Ba mai mult, in trecut(acum un an) am avut parte de un sarut de la ea. Ea se oferise sa ma invete sa sarut, fara sa fim impreuna si totul a fost planificat de amandoi de dinainte( locul, ora, etc.), eu normal ca am fost de acord.
Ideea e ca eu nu prea cred in faptul ca o fata si un baiat sa fie atat de apropiati sa fie doar prieteni. Voi ce ziceti?
Cum sa o intreb daca vrea sa fie cu mine? Sa incerc sa pornesc relatia cu un sarut cand iesim pe afara? Sau sa ii zic mai intai? Ma gandesc ca as putea sa o cuceresc mai usor si sa o fac mai convinsa de mine daca o sarut insa asta ar fi cam dificial, dar bestial.

2 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Inca din clasa a doua am fost buna prietena cu un baiat.Ne mai bateam si certam noi ca na, la 8-9 ani ce puteai sa ne ceri, dar cu timpul am devenit extrem de apropiati.Pana in clasa a10-a ne-am inteles foarte bine,ne ajutam reciproc,ieseam impreuna,ne prosteam,tot tacamul si exceptand o perioada cand imi placea de el,dar asta in clasa a patra,deci nici nu cred ca se tine,nu am fost absolut niciodata atrasa de el,de niciun fel,nu l-am vazut niciodata mai mult decat un amic. Obiectiv vorbind e un baiat atractiv din punct de vedere fizic,inteligent, cu simtul umorului, dar nu si pentru mine.Lucrurile nu sunt tocmai roz acum,din cauza unor circumstante,intrucat ne-am cam distantat,dar in fine.
Ca sa-mi sustin parerea in continuare, ca da, poate exista-Sunt foarte buna prietena cu un prieten de-al iubitului meu.Iesim in general toti,dar mai sunt momente cand mai iesim doar noi la o tigara,la o bauta si palavragim vrute si nevrute,ne ajutam reciproc la nevoie,etc.Din nou,nu l-am vazut niciodata mai mult decat un foarte bun prieten.

Dar din gesturile ei,din modul in care se comporta,ea te place mai mult decat ca prieten? Cu siguranta nu vrei sa o pierzi in totalitate si sa nu incerci putin marea cu degetul ar fi o greseala.Da, stiu dorinta aia nebuna de a saruta un om, cu toata ca ai o frica in tine ca nu cumva sa te respinga.Ai putea sa o saruti scurt pe gura si sa-i spui ca o placi mai mult decat o prietena.Risti ce-i drept, dar poate vei avea de castigat.happy
Multa bafta si curaj.happy

| ionika17 a răspuns:

Intreab-o daca te place si ca vreti sa fiti mai mult decat prieteni.Dupa cum ai povestit cred ca si ea te place. Daca nu te-ar placea nu cred ca ar fi ea chiar asa apropiata de tine si mai ales sa te si sarutelaughing. Cred ca te place, i-ati inima in dinti si spune-i ca o placi! SucceshappyPa, pa