| IuliaXDIuli a întrebat:

Hei, TPU! nu stiu daca s-a publicat deja intrebarea, dar am nevoie de raspunsuri urgent.
Am facut sex cu prietenul meu neprotejat. El si-a dat drumul pe vaginul meu, accentuez pe, nu inauntru, insa dupa ce a ejaculat eu m-am sters de sperma cu o hartie cu care apoi m-am sters si la vagin si in el.
Credeti ca se poate intampla ceva?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, o sarcină, exact ce nu i ti doresti, felicitari "mămico" ce vârstă ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sanse exista, nimeni nu stie pe unde au umblat spermatozoizii aia mai ales ca tu ai insistat sa ii si introduci

| Kaℓi a răspuns (pentru suntserios):

Daca n-au trecut prin chiloti si blugi nu cred ca mai erau buni de nimic laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca in acel moment tu erai, sau esti inca in perioada fertila, atunci de pe acea hartie/servetel cu care ai sters initial sperma si pe urma te-ai sters si intre labii si la vagin se putea intampla sa se transfere resturi de sperma chiar si in zona intrarii vaginale. Probabilitatea de a fi putut in acest mod sa ajunga si sa intre spermatozoizi in vagin nu poate fi in totalitate exclusa, si in consecinta nu se poate exclude in totalitate nici posibilitatea de a se forma o sarcina. Chiar daca pare ca fiind aproape imposibila formarea si aparitia unei sarcini printr-o astfel de modalitate, aceasta probabilitate si posibilitate exista si trebuie luata in considerare chiar daca este extrem de mica. Joaca de-a sexul, reclama o mare responsabilitate deoarece in caz contrar te poti "arde" mult prea tare. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca totul a fost asa cum spui tu, este posibil sa fi ramas gravida, daca erai in perioada fertila.

| Oana92 a răspuns:

Sexul ar trebui sa fie interzis pentru cei care nu au habar nici macar de regulile elementare de igiena...

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Îmi aduc aminte de cuvintele unei domnișoare:
"Nici nu l-am lăsat sa ma atingă cu ***, pana nu și-a pus prezervativ!"
Poate cineva ar trebui sa învețe ceva din asta.

| andrey69 a răspuns:

Poate fi si da si nu, poti ramane insarcinata chiar daca nu isi da drumul in tine, acel lichid al lui pentru lubrifiere poate contine spermatozoizi si daca ajung unde trebuie devi mamica, pe viitor foloseste prezervativul, sfatul meu.

| evelinna01 a răspuns:

PE vaginul tau? thinking Sa vad daca am inteles bine: deci mai intai ti-a scos vaginul afara si apoi a ejaculat pe el? Interesant, te asta n-am mai auzit-o.

| Nonzen a răspuns:

Ai șanse cam mari.

| NuSuntTroll a răspuns:

Da. Veti face amandoi cancer la san.