| anonim_4396 a întrebat:

Hei tpu...Plac un baiat si nu stiu cum sa-l cuceresc adica vreau sa fie ceva intre noi. El se uita la mine si se cam baga cu mine in seama dar mi-e frica ca e doar o joaca pentru el si nu stiu daca sa-l abordez sau nu. Cum sa fac sau cum as putea cuceri un baiat?!?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Interesant,poate fi o mica incercare la care te supune, sa vada daca esti geloasa sau nu si asta e posibil, sa ramai impasibila.
Zambeste calma si trateaza totul cu superioritate.happy

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand,in el,ai cel mai bun profesor mai stai pe ganduri?
Vezi foarte bine ca el,prin ceea ce face,te-a cucerit,asa ca joaca-te si tu cu el!
Nu e greu!
Priveste-l cand nu se asteapta,zambeste-i, da-i atentie,"supara-te" imaginar si urmareste-l ce face, daca reactioneaza, esti pe drumul bun!
Si nu-i spune nimic, va fi randul lui sa se intrebe daca chiar il placi...happy

| Florinapopica a răspuns (pentru greece12):

Se pare ca nu are rost sa mai sper la ceva, azi mi-a zis cineva ca place pe altcineva, acel cineva fiind o prietena buna de-a mea! straight face Asta e...

| greece12 a răspuns (pentru Florinapopica):

Daca e asa, ureaza-i succes in gand si nu-i purta pica, maine un altul va aparea si te va face sa zambesti!happy

| Florinapopica a răspuns (pentru greece12):

Nu se vede ca o place adica nu vorbesc la scoala si etc...El m-a facut sa il plac, se uita la mine insistent la fel si prietenii luithinking! El stie mai bine ce simte. Oricum eu nu ma bag in seama happy

| greece12 a răspuns (pentru Florinapopica):

Interesant,poate fi o mica incercare la care te supune, sa vada daca esti geloasa sau nu si asta e posibil, sa ramai impasibila.
Zambeste calma si trateaza totul cu superioritate.happy

| Florinapopica a răspuns:

Ha ha!

| VladGH a răspuns:

Il poti cuceri numai daca si lui ii place de tine, in alt mod sar primi ca o batae de joc.winking

| vox22 a răspuns:

Ai putea sa te imbrraci ceva mai provocator, asta le plac baietilor foarte mult GARANTAT! alt mod, e sa te dai la el intr-un mod dragut si amuzant, prin a incepe sa ii pui anumite porecle: ingeras,iubi,pufi,bubu,pisoias, pisi, buburuza mea, asta merg bin prin sms-uri, biletele alaturi de nmiste emoticoane cu steluta si x :*:X si dupa aia sa pui laughing se prinde el ca este o gluma, si s-ar putea ca glumaa asta sa ii placa. Poarta-te smecher. Stai dreapta, cu mainile in buzunar, si mergi fara a te uita la el, da niste maxime o sa-i placa, aratate ca esti interesata. fi tu insuti. BAFTA! Funda?

| Eduward a răspuns:

Pune pe cineva sa intrebe daca ii place de tine si daca ii place cu adevarat il poti intreba daca vrea sa aveti o relatie.Bafta:X