| LeeJiEun a întrebat:

Hei TPU.
Stiu ca intrebarile de genul sunt foarte enervante dar... cum aflu daca ma place sau nu?

Suntem in aceeasi clasa la liceu. Are un prieten foarte bun cu care stau si eu,in fiecare pauza.

El imi tot spune ca baiatul de care imi place i-a zis lui sa faca rost de numarul meu,ca ma place. Si i-am zis ca si mie imi place de el.

Cu acel baiat pe care il plac vorbim mai mereu dar sunt zile in care abia ma baga in seama.

Se uita la mine,imi zambeste mereu,mi-a spus si "te iubesc" o data, intr-un mesaj, pe telefon.

Ce sa mai cred acum. Ma place sau nu?

Ma simt asa prost atunci cand abia astept sa fie pauza sa putem vorbii si el pleaca si nu ma baga in seama.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Are momente cand te place si pe tine.

| LineGuide a răspuns:

Are anumite momente cand poate sa iti spuna ce gandeste si momente cand nu. Clar baietii sunt putin mai dificili, la ei nu exista ceva continuu, ca la femei. Incearca sa-l ajuti si tu, el ti-a spus ce gandeste, fa-o si tu, asa cum poti. Antreneaza-l si o sa vina el singur in limba dupa tine.
Mult noroc!

| ImTheBest a răspuns:

Poate el stie ca, ca o fata sa te placa trebuie sa ii dai atentie dar si sa nu-i dai atentie adica atunci cand vorbeste cu tine o fata sa-i raspunzi dar sa mai si taci din gura sa fi misterios! Asa sunt baieti!

| BILIONERA a răspuns:

Pai e clar ca te place! mai ca probabil tea vazut pe tine suparata si nu a vrut sa te deranjeze sau este mai timid de felul lui!

| HiImVanilla a răspuns:

întreabăl sau spune-i tu că îl placi.
nu îţi mai complica viaţa.