| Izabella312 a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a iar acum trei ani, cand eram in clasa a 8-a, mi-a placut de un baiat cu un an mai mic. Noi ne stiam pentru ca parintii nostri sunt prieteni de familie. El a venit o singura data in vizita la noi in acea perioada. Il stiam din vedere pentru ca eram si inca suntem la aceeasi scoala. Este genul de baiat caruia ii place sa fie in centrul atentiei, este inteligent, arogant, este stiut de toata lumea si se comporta prietenos cu toti. In clasa a 8-a, mi s-a parut fermecator, de fiecare data cand ma vedea, ma saluta, vorbeam si mereu stia ce sa-mi spuna, de multe ori ma si imbratisa. Eu stiu ca atunci i-am mai dat mesaje, vorbea cu mine, am incercat sa-i spun ca il plac dar mai subtil insa nu a parut interesat. O perioada de timp dupa clasa a 8-a n-am mai fost colegi de scoala. Dupa un an si jumatate, ne-am revazut prin scoala, la inceput nici nu ne mai salutam. A trecut ceva timp si am inceput sa ne salutam, mai bateam palma. Nici parintii nostri nu prea mai tinusera legatura dar asta iarna am fost impreuna in vacanta. Mi s-a parut foarte distant si am tras concluzia ca lui nu-i pasa de nimic(este foarte indiferent fata de tot, desi la prima vedere pare ca iti acorda o mare atentie). Am avut impresia ca pana atunci nici nu stia cum ma cheama. Nu am petrecut foarte mult timp impreuna atunci dar in ultima seara, am jucat carti, el fiind foarte priceput insa am reusit sa-l bat si tot imi zicea ca ma lasa sa castig. La un moment dat a aruncat niste carti, din greseala cred, apoi am aruncat si eu. I-am zis sa le stranga dar nu a vrut si i-am zis ca ok, plec, si cand ma intorc, el o sa stranga cartile. El intre timp a plecat la culcare, m-a vazut pe hol si mi-a zis noapte buna si intr-adevar, stransese cartile. In acea seara a zis ca de acum ma va saluta mereu pe holurile scolii ca sa imi arate ca lui ii pasa. Si cam asa a si fost, acum ne imbratisam mereu cand ne vedem. El are o problema, mereu vrea sa ma prezinte prietenilor lui. Deja am facut cunostinta de vreo cinci ori cu ei(intr-o zi a vrut sa ma prezinte intregii clase dar am refuzat). Nu mi s-a parut nimic iesit din comun, ci la fel ca in gimnaziu. Vineri seara a fost un majorat la care el si prietena mea cea mai buna au fost. La un moment dat au ramas ei doi singuri si au inceput sa vorbeasca de mine. El fuma si a zis ca nu e mandru ca face asta si sa nu-mi spuna, ca nu trebuie sa aflu ca fumeaza. I-a povestit si de vacanta, cum jucam carti si ma lasa sa castig. Insa acel lucru cu fumatul chiar m-a impresionat, imi dau seama ca lui ii pasa mai mult decat imi puteam imagina. Sincer la inceput am crezut ca prietena mea glumeste. Adica pana la urma ce problema ar avea el daca as sti ca fumeaza? Si nu e vorba de parinti, ei se vad destul de rar. Voi ce credeti? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca, el te trateaza ca sora mai mare, respectuos, atent dar rece.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sa nu-ti spuna prietena ca el fumeaza, ca tu sa nu le spui parintilor tai despre asta, care la randul lor sa le spuna parintilor lui. Ii merge mintea. Dar este doar o ipoteza.