| moustachelover a întrebat:

Hei TPUhappy voi ce ziceti?! E bine sa asculti mai mereu sfaturile altora in relatia ta?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Le poti auzi simplu, pentru ca ai doua urechi, cred ca de suficiente ori pe una a intrat si pe cealalta a iesit ceea ce ai auzit.
Pastrezi doar ce e potrivit, util si aplicabil pentru relatia ta.
Si nu numai.happy

| Sheili a răspuns:

Este bine, dar nu mereu pina la urma este reatia ta, dar nu a altora.

| Azµre a răspuns:

Nu. Depinde de la cine vin și cu ce interes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Asculta-ti inima, cineva nu iti poate zice daca iubesti o persoana sau ceva de genul, doar interiorul tau iti poate raspunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă asculți sfaturile unei tipe de 13 ani ce tocmai și-a început viața sexuală cu unul de 17 și crede că este iubită, atunci lasă-te. Nu îți face bine.
Dacă asculți o persoană cu experiență de viață, inteligentă, cu principii morale, atunci chiar ar trebui să bagi la cap.

Morala: depinde pe cine asculți. Că nu te interesează ce spune lumea, te-ai gândit că poate avea dreptate în unele lucruri? Poate să vadă la partenerul tău ceea ce tu nu vezi, fiind orbită de fumul dragostei! Dragostea se spune că e oarbă.

| SunnyDay88 a răspuns:

Depinde de sfat. adica una e ceri sfaturi, alta e sa le aplici pe toate. unele pot fi contradictorii... orice auzi trebuie tu sa decizi ce si cum sa faci ca sa fie mai bine pentru voi.

oricum uneori e bine si sa gresesti ca pe viitor sa ai experinta in acea situatie si sa reactionezi mai bine (daca ai cap sa realizezi ce ai facut gresit). sa incerci diferite forme de abordare a problemei si sa vezi care functioneaza mai bine... asa sa fii in stare si tu sa dai mai departe sfaturi eficiente.

| MetalHead04 a răspuns:

Nu.

| Ivanovicius a răspuns:

Cel mai important e sa-ti asculti inima, nu pe altii. Nu trebuie sa lasi lumea sa te conduca de la spate! Dragostea e a ta, nu a altora. Sentimentele tale sunt cele mai importante, nu ale celorlalti. Mult noroc!

| Thextruexme a răspuns:

Nu, nu este bine, relatia este ceva privat, conteaza si cine iti da sfatul pentru ca nu toti iti vor raul dar mai sunt si care-ti vor.