| TonyScope a întrebat:

Vreau si eu un sfat util pentru problema mea, in trecut am fost foarte bun cu o fata - eram ca fratii, dar vrand nevrand m-am indragostit de ea, intreband-o daca este reciproc m-a refuzat, recunosc ca dupa am ranit-o si acum regret! am incercat sa fiu din nou prieten cu ea dar mi-a spus ca ma bag in viata ei si sunt nedorit, implicit mi-a spus ca nu ma suporta! de cand am ranito a trecut ceva timp si m-am schimbat, prietena ei cea mai buna acum mi-a spus ca este foarte ranita si probabil de asta ma ranit asa de tare- nu sunt deloc suparat pe ea dar nu stiu ce sa fac, daca continui ea va spune ca iar ma bag, si nu imi place ideea de a nu mai fi macar prieten din nou... ce sa fac pentru a restabili relatia macar de prietenie. multumesc anticipat acum noi fiind chit.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai stai.
Las-o să reflecteze, iar după o perioadă de timp, vorbeşte cu ea. Explică-i că te-ai schimbat, acum vezi altfel lucrurile, eşti conştient că ai rănit-o şi garantează-i că vei face tot posibilul să nu mai repeţi greşeala.
Mai cere o 'ultimă şansă'.
Vorbele pentru o fată sunt (aproape) la fel de importante ca faptele.

Succes şi o zi frumoasă!

4 răspunsuri:
| Încrucişătorul a răspuns:

N-ai ranit-o, ma. Pur si simplu ai trecut peste linia ei dar poate ca e mai bine asa fara ea. Ai auzit de "friendzone"?

| neutrino a răspuns:

E bine sa stai foarte cuminte o vreme pana se limpezesc apele.

| dragos9234 a răspuns:

Demonstreaza-i ca iti pare rau, arata-i ca te-ai schimbat.

| Mlov3u4ever a răspuns:

Trebuia sa te interesezi la alt cineva daca te place fara sa stie ea, nu ti-ai dat seama k poate deveni riscant in prietenia voastra. Spune-i k vreti sa fiti decat prieteni si atat. Daca nu te intelege, inseamna k ai pierdut-o.Bafta!happy