| HottestBarbiesOnTumblr a întrebat:

Hei love struck am 15 ani si sunt cu prietenul meu de 7 luni :p de ceva timp incepem sa vb mno despre noi stiti voi tongue si eu sunt virginawinking el nu mi-a cerut sa fac ceva cu el dar cum vb noi asa a venit vorba de asta si i-am spus cand va fi se va intampla big grin credeti ca e devreme sa incep viata sexoala la varsta asta? tongue eu as vrea sa mai astept cativa ani happy voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Buna, deci iti dau un articol sa citesti si restul iti spun din experienta : http://www.afladespre.manager.ro/adolescenta-1417.htm citeste cu atentie articolul

acum fetele isi incep viata sexuala destul de tinere, mai bine este ca inainte de asta sa incerci sa iti studiezi partenerul:
cat de tandru este cu tine
daca se vede in ochii lui ca te iubeste
daca vrea doar sex si atat

dupa ce iti incepi viata sexuala cu un baiat pentru el va fi usor sa renunte la tine, pentru tine nu va fi, vei suferii mult daca faci greseala de a te culca cu cine nu trebuie...

din punct de vedere masculin, o iubesc fac sex cu ea.
relatia mai rezista doua luni, apoi asta este, daca nu se mai poate. ori sunt eu irascibil ori este ea, asta e

iar tu vei avea in cap ceva in genul, : uitate si tu, am stat cu el atata timp, ne iubeam, acum ca si-a atins scopul si s-a vazut cu mine in pat nu ia mai pasat de nimic :(( mai bine ma desparteam de el

eu nu spun sa nu incerci, dar mai intai vezi daca incepi cu cine trebuie.

11 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

Mai asteapta cel putin 3 ani
tongue

| DouaPuncteD a răspuns:

Buna Antonia!

Daca esti intr-adevar sigura ca te iubeste si ca il iubesti nu vad de ce nu ai putea sa-ti incepi viata sexuala,. Totusi eu nu te incurjez sa ti-o incepi de acum tinand cont ca ai de abia 15 ani. Mai asteapta putin, doar nu te va parasi daca chiar te iubeste. Tine cont ca virginitatea este ceea ce ai tu mai de pret si nu trebuie sa "i-o dai" cui nu trebuie.

Ceau kiss

| Coozeman a răspuns:

Ar trebui sa mai astepti putin sa ti se dezvolte corpul.Acum depind de tine daca esti pregatita pentru acest pas.

O zi buna.

| Kassandra_9578 a răspuns:

Zic sa mai astepti czv ani sau daca esti nerabdatoare poti sa-ti incept viata sexualala 18 17 ani. Daca incepe sa faca avansuri (sa te pipaie laughing) sau.atunci inseamna ca el vrea neaparat dar nu inseamna ca trebuie sa faci si uh! Ai grija pentru ca viata sexuala este un pas foarte important in viata unui om! Poti sa ramai insarcinata.Ce parere o sa-si faca parintii tai despre tine...Iti dai seama nu? Asa ca mai asteapta ca sa nu regreti acum! BAFTA, funda pls!

Răspuns utilizator avertizat
| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Eu spun să mai aştepti cativa ani :]
Ești încă tânără bucurăte de copilărie și apoi iți vei vedea de viața mai intimă :]
Pe la 18 anihee hee

| BomBonela a răspuns:

Salut,eu cred ca e normal, eu tot am 15 si impreuna cu prietenul meu dorim sa ne incepem viata sexula, daca esti increzuta in sine si in partenerul tau succese

| blanOs a răspuns:

Doar nu-ti face vreo gaura.

| Vasi_2046 a răspuns:

Parintii tai stiu ca ai prieten si ca vrei sa faci sex? Nu te aud pronuntand "iubit", deci e doar o curiozitate des intalnita la varsta asta. Intradevar viata "sexoala" o incepi cand vrei, riscand pe pielea ta, sanatatea, bataia de la parinti, despartirea de prieten, pentru ca trebuie sa stii ca nu vei fi cu el pana cand te vei maturiza. Deocamdata nici macar nu stii ce e aceea dragostehappy

| Alex16rebel a răspuns:

Important este sa te simti tu pregatita, sa simti ca este baiatul pe care il iubesti si in care ai 100% incredere, sa nu te simti fortata sa faci asa ceva si sa vina din inima, cand vei crede ca este momentul...si lucrurile astea nu tin de varsta...SUCCES

| HottestBarbiesOnTumblr explică:

Vasi da viata "sexoala" ca m-am incurcat laughing ai mei nu stiu ca am pr intr-adevar :p
dar nu sunt nici prea curioasa doar ziceam ca unele prietene mi-au zis ca dupa atata timp e ceva normal doar am intrebatwinking