| mereualaturideel a întrebat:

Am 14 ani si prietenul meu are 15 ani. Eu sunt virgina dar as vrea sa imi incep acum viata sexuala cu prietenul meu... e bine de la varsta asta? cat de rau poate sa doara dezvirginarea. eu tin la el si primesc o oarecare placere cand sunt in preajma lui nu e vorba ca nu il iubesc dar sunt putin nesigura si mai mult speriata de ce se va intampla nu el imi cere sa ma culc cu el, dar stiu ca toti baietii vor mereu asta si eu chiar as vrea sa ii fiu pe plac in toate privintelelove struck
astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Andreea_1440 a răspuns:

Pai dragostea nu are varsta in primul rand apoi e cam devreme dar daca voi doi ati luat decizia asta nah nu putem noi sa vo schimbam dar daca te iubest esi nu iti ceere asta eu as zice sa mai ast ca anh ai o viata inainte si de el o sa te desp poate odata si odata si o sa ai amintiri nah intelegi la ce ma refer :*

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu toti baietii vor asta, in nici un caz baietii normali de la fete de 14 ani. Un baiat care ar tine cat de cat la tine, nu ar accepta in nici un caz sa afceti sex, tinand cont cat de mari sunt riscurile si problemele pentru tina. In primul rand ca riscul ta de a face cancer de col va creste de 9-10 ori. In al doilea rand ca nu exista metoda contraceptiva 100% sigura si daca ramai insarcinata, la varsta ta nu se poate face avort edci vei fi obligata sa nasti copilul. In al treilea rand ca va trebui sa te duci la ginecolog la fiecare 4-6 luni, sa faci investigatii scumpe, neplacute, dureroase care iti vor rapi copilaria si te vor baga foarte repede in randul femeilor cu probleme, responsabilitati, griji. Cine ar vrea asa ceva de la o fetita de 14 ani acre ar trebui sa fie inocenta si fericita, nu cocosata de griji si responsabilitati. Mai asteapta macar 4-5 ani, pana cresti. Si nu uita ca partenerul tau poate ajunge oricand la o scoala de corectie sau un penitenciar de minori, fiindca sexul cu fete de 14 ani este considerat viol (chiar daca tu ai fi de acord, de vreme ce nu ai discernamant).

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

La 14 ani e aiurea să-ţi începi viaţa sexuală pentru că rişti să faci cancer de col uterin peste ceva ani, dar până la urmă e alegerea ta. Nu îţi închipui că te doare foarte toare, e ceva de moment şi trece. E normal să fi speriată, cred de fapt că tu nu-ţi doreşti asta ci pur şi simplu eşti curioasă de "cum e ". În locul tău nu aş face acest pas. Dar până la urmă e alegerea ta. Baftă!

| Lovely a răspuns:

Poate ar fi bine sa mai astepti putinbig grin esti totusi cam mica si nu cred ca esti suficient de dezvoltata. In orice caz fiecare raspunde pentru faptele sale deci nu noi suntem in masura sa judecam ceea ce vrei tu sa faci. Documenteaza-te bine inainte sa faci acest pas ( boli, protectie etc.) si Succes!:*

| alexaaa a răspuns:

Alegerea e a ta, dar te sfatuiesc sa te gandesti bine in legatura cu inceperea vietii tale sexuale.nu trebuie sa faci sex cu prietenul tau doar pentru ca e mai mare decat tine, sau pentru ca toti baietii vor asta(lucru care nu intotdeauna este adevarat; sunt alti baieti care vor sa cunoasca fata respectiva, si apoi sa "fie" cu ea); gandeste-te la ceea ce vrei sa faci. vb si cu el, in fond, o sa ai toata viata inainte pentru a face ceea ce vrei tuwinkingsucces!

| Anileda a răspuns:

La 14 ani?
Tu gandesti?
Sa lasam la o parte ca poti sa te imbolnavesti sa iei nu stiu ce boli si sa faci cancer de col uterin, dar iti strici copilaria, si asta e pacat.
Nu fii asa sigura ca o sa mai ramana cu tine daca faci sex cu el, mai asteapta ca mai tarziu sa nu regreti ca te-a omorat curiozitatea de a face sex!
Pa!

| Roza21 a răspuns:

Faceti`o in pozitia misionarului

| Rio4cwalk a răspuns:

Pai... gandeste-te bine la asta pentru ca am vazut un documentar in care se spunea ca peste 30% din fetele care au sub 18 ani si se disvirgineaza dupa ceva timp incep sa se rusineze... gandeste-te bine la alegerea pe care o iei, nu te gandi numai la el, ci gandeste-te si la tine
Bafta!

| Letmehelpyou a răspuns:

E cam trasa de par asta cu "vreau sa ii fiu pe plac in toate privintele". La varsta pe care o ai, eu nu ti-as recomanda sa te dezvirginezi, dar pana la urma este alegerea ta. O sa regreti mai tarziu pentru ca nu ai asteptat persoana potrivita cu care sa nu mai iti fie nici teama si in care sa ai incredere. Toate la timpul lor, eu sunt de parere ca mai ai multe de invatat. E un pas prea mare pentru tine, pe care l-ai suporta cam greu.

"Baietii vor mereu asta", din moment ce nu ti-a cerut, nu fii disperata.

| ZaMbArIcI_4577 a răspuns:

Faci ce vrei lol Romania e o tara libera frate cate chestii. hay s0o lom altfel:ce fete unu fac sex dela 14 ani in ziua de azi? good luckwinking

| alexa96 a răspuns:

Buna! eu una mi-am asumat un risc destul de mare si stiu ca poate altele nu si l-ar fi asumat.Eu am 14 ani si prietenul meu 20 si de cand aveam doar 2 saptamani am decis ca el e baiatul cu care vreau sa-mi incep viata sexuala.Prima oara eu una vreau sa marturises ca nu a durut asa cum spun toate fetele cu toate ca el a spus ca sunt cam "stramta". Acum avem 3 luni de cand suntem impreuna si totul intre noi a decurs normal, din contra ne iubi mult mai mult decat la inceput. Tu gandeste-te la ceea ce iti doresti o viata ai si nu iti bate joc de ea vezi ceea ce e bine si ceea ce te satisface, cantareste si apoi alege! Mult succes! Pwpaa mare la tine!

| mihaela94_9486 a răspuns:

Mai bine nu. Pur si simplu exista si alte lucruri interesante pentru varsta ta. Sex poti face si mai tarziu. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta ta doare foarte tare