| WaRn1nG a întrebat:

Heii, am 15 ani, ma masturbez cam odata pe saptamana dar ejacularea este mult prea prematura cam dupa 10 secunde.
Ce ar trebui sa fac sa prelungesc timpul dinaintea ejacularii?
Vreau un raspuns concret multumesc! happy

24 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa mai cresti

| Azµre a răspuns:

Să nu te mai masturbezi! Nu e sănătos! Consumi energie și vitamine degeaba!
Masturbarea nu te face mai deștept sau mai interesant! Din contră te face să arăți prost!
Renunță la acest obicei prostesc

| dreamgirl94 a răspuns (pentru Azµre):

Ce aiurea gandestiwinking

| Azµre a răspuns (pentru dreamgirl94):

Ți se pare, ai mai mult de 20 de ani ca să îmi spui că, gândesc aiurea? Interesează-te și ai să vezi că nu e deloc sănătos atât din puct de vedere fizic cât și psihic. După ce vei studia medicina și anatomia atunci să vii să-mi spui că, gândesc aiurea.

| dreamgirl94 a răspuns (pentru Azµre):

Sunt la medicina scumpule, la Carol Davila, deci da stiu... dupa studiul cuiva masturbatul duce la cunoastere de sine. excesul duce la traume psihice...dar masturbatul normal nuhappy

| Azµre a răspuns (pentru dreamgirl94):

Duce la cunoașterea de sine dacă e practicat după 18+ nu la 15 ani și nu asculta la ce spun copii că o fac o singură dată pe săptămână. Așa încep și mai târziu ajung să o facă zilnic.
Numai încuraja astfel de comportamente cel puțin adolescenților de 13-18 ani.
Lasă studiile și învață-i ce e bine, nu ce e rău.

| dreamgirl94 a răspuns (pentru Azµre):

Eu prima data m-am masturbat la 12 ani si nu sunt nebuna sau ceva de genul...asa ca ce are? de aia zic, nu mai dramatiza chiar tot

| Azµre a răspuns (pentru dreamgirl94):

Ok, cum spui tu, eu nu comentez. Dacă la 12 ani asta făceai tu nu înseamnă că toată lumea trebuie să facă ca tine. Nice Job!

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

O fi normal după studii și cercetări dar nu este normal să popularizăm această practică. Corect, mulți se inspiră, le vin idei din cauza mass mediei peste tot se vorbește de sex + anturaj și așa mai departe. Nu este sănătos și nici moral să spunem că masturbarea la vârste fragede este bună.

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

24 Ani, Jurist

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Mulțumesc la fel happy

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Exact e termen pentru cei care au faăcut facultatea de drept, nu sunt avocat nici judecător nu lucrez în domeniu, eu lucrez în domeniu financiar.

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Sa vorbesti cu mama sau tatal tau.sunt sigur ca ei te vor ajuta.si poate ne spui si noua cum a decurs discutia.

| Psychothic a răspuns:

Cand simti ca ''vine'' laughing, te opresti dupa care iar tragi pana simti ca vine si tot asa, ai prins ideea.
p.s : Incearca sa te lasi de acest ''sport''.

| IREros a răspuns:

Pentru prima ejaculare nu ai ce face, insa incearca in felul urmator: cand simti ca ejaculezi, fix in acel moment, opreste-ti ejacularea, nu stiu exact sunt niste muschi acolo care iti poti incorda, poti incerca cand te urniezi sunt aceeasi muschi cred. Dupa ce faci asta, pensiul ramane in erectie, si va trece o vreme buna pana iti va veni iar, insa daca iti vine tot repede poti repeta figura. Si asa poti deveni multi orgasmic, ai orgasm fara sa ejaculezi, iar cel din urma va fi wowbig grin ceva ce nu ai mai simtit. Astfel poti sa termini intotdeauna dupa ce termina fatatongue poate nu iti iese din prima, dar o sa iti iasa, baftabig grin

| detty24 a răspuns:

Nu cred ca e ceva normal sa te masturbezi la varsta ta, si mai ales nu cred ca e momentul sa te gandesti la astfel de probleme, ca ejaculezi repede. ALOOOOO ai 15 ANISORI la varsta ta baietii se uita la minimax nu se masturbeaza. tongue

| Skizza14 a răspuns (pentru detty24):

La 15 ani baietii nu se uita la minimax raised eyebrows.Din contra.Parerea mea este ca e bine sa experimenteze si sa se pregateasca pentru actul sexual cand va urma thinking

| DjD3liric a răspuns:

Pai eu zic sa cauti pe net poate te ajuta big grinbig grin Funda

| John19 a răspuns:

Asa cum iti sugereaza si restul lumii incearca sa nu te mai masturbezi. S-ar putea sa ramai cu ejaculare precoce toata viata daca te masturbezi pe ascuns, in graba, etc. Cel mai indicat este sa faci sex si sa ai timp si spatiu pentru a nu fi grabit de circumstante....asta desigur mai tarziu, peste cel putin 2-3 ani. Bafta

| bluesky80 a răspuns:

Masturbarea nu e ok, incearca sa petreci mai mult timp cu prietenii tai sau fa orice altceva : sport de exemplu. Risipesti doar energia de care ai nevoie daca te masturbezi. Poti deveni chiar anemic, izloat pe parcurs, lipsit de vlaga ..asa ca stop! Succes!