| xFaith a întrebat:

Heii.

Am ramas amica, cu cel mai bun prieten al fostului meu. Acel amic, este plecat in Austria si se va intoarce de sarbatori. Mai tin legatura cu el. intotdeauna m`am inteles bine cu el, chiar daca el este plecat ma suna cam in fiecare saptamana sa ma intrebe ce fac, imi face complimente dragute etc.
In seara asta m-a sunat sa imi spuna ca va veni in Romania. iar atunci cand va veni, mi-a spus ca unde voi vrea eu sa mergem acolo vom merge, sau daca nu sa mergem o saptamana la munte doar noi doi.
Eu i-am spus ca nu va fi ok, ca doar este prieten cu fostul meu, iar el mi-a spus ca vom merge in calitate de amici. Eu stiu ca el nu este genul de baiat care isi bate joc de fete, si in nici un caz nu mi-ar face vreun rau.
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In calitate de amici, voi doi singurei, la munte... Rau nu ar avea de ce sa-ti faca dar ti-ar face o gramada de bine daca l-ai lasa. Evident lui ii place de tine, daca si tie iti place de el, du-te. Daca nu, explica-i omului ca nu ai de gand sa incepi o relatie sentimentala cu el.

Desigur, mai exista posibilitatea ca el sa vrea doar sex, asa ar fi cel mai ok pentru amandoi. Fiecare va alegeti cu ceva.

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Degeaba îţi face complimente drăguţe şi îţi spune cât de minunată eşti dacă el e altcineva şi se ascunde doar după o mască urmărind un interes.
Faptele ne definesc pe noi, nu cuvinte. Ieşi cu el la suc prima dată şi poţi trage concluzia.

Ai grijă

| elvisel a răspuns:

Nu cred ca un amic ar cere unei amice sa petreaca o saptamana numai in 2, baiaul viseaza deja la altceva, intre a stii si a cunoaste sunt 2 mari diferente, ai grija

| girl16 a răspuns:

Nu te lasa asa usor convinsa ca e un baiat bun. Daca era un baiat bun nu ii facea asta prietenului sau. Da se intampla sa te mai indragostesi asta e, ar acest baiat pare ca el cauta asta. Si aproppo te-a luat destul de tare adica nici nu vine bine in tara si vrea sa mergeti la munte sau oriunde cateva zile doar voi doi? E cam suspect. Eu cred ca el cauta sa se culce cu tine si cam atat. Pentru ca de obicei baietii nu arunca prieteniile lor asa usor doar pentru o fata si ma indoiesc ca ar vrea sa-si supere cel mai bun prieten intalnindu-se cu fosta lui. Acum nu il cunosc si nu stiu cum e dar ai grija. Sfatul meu e sa nu te lasi asa usor la el.