| anonim_4396 a întrebat:

Heii! deci,am nevoie de ajutorul vostru, nu stiu ce sa fac.Imi place de un baiat de mult timp, si acum dupa ce s-a despartit de prietena lui mi-am facut curaj si i-am zis pe mess "Te iubesc." apoi el nu a mai spus nimic. Nici acum nu zice nimic.Si maine mergem la scoala,mi-e si rusine.straight face Ce sa fac? De ce a ramas mut si nu mi-a zis nimic? Macar putea sa spuna : Ok ba,nu te plac, asta e.

Răspuns Câştigător
| Fantastic7 a răspuns:

De ce sa-ti fie rusine?
Chiar nu inteleg...
Tu doar i-ai spus ce simti pentru el,ce e rusinos in asta?!
Nu a fost in stare sa-ti dea vreun raspuns pentru ca ori a ramas socat si pur si simplu nu a stiut ce sa-ti raspunda,ori e un laș.
Daca spui ca abia s-a despartit de prietena lui,poate ca inca sufera dupa ea,sau vrea sa se impace cu ea...
Ar fi trebui sa astepti ceva vreme,sa vezi daca se vor impaca sau nu,si ca sa-i spui ca il iubesti trebuia sa i-o spui face-to-face,nu pe mess,sa creada ca esti chiar atat de timida...
Macar,daca tot ii spuneai pe mess,intai trebuia sa il intrebi ce fac sau sa-i spui buna,ca sa te asiguri ca el era la calculator,nu mama lui sau sora lui sau mama sau mai stiu eu cine.
Vezi daca mai e acum pe mess, saluta-l, pe urma intreaba-l daca a vazut ce i-ai trimis... Daca nu, spune-i ca il placi mult, nu ca il iubesti...Asta ca sa nu creada ca esti un picuț disperata.

Baftă!:*

3 răspunsuri:
| Madyupsik a răspuns:

Singura zici ca nu demult s-a despartit cu prietena lui. Si la sigur acum este distrus sau putin dezechilibrat dai o pauza de citeva zile si apoi reea discutia despre aceasta. Atunci vei vedea reactia lui.

| alinutzaap a răspuns:

Poate pentru ca iai spus`o prea direct si nu se astepta.

| Raduuuuuu a răspuns:

Du-te la el si spune-i-o in fata sa nu creada ca iti bati joc de el sau alte chestii.Fa-ti curaj sa-i zici in persoana pe mess poate crede si ca a intrat alt cineva etc. Dar daca i spui in persoana sa-r putea sa iti spuna un raspuns. Daca nu ai curaj sa eu spui flirteaza cu alt baiat si daca te place o sati zica (daca esti coleg cu el o sati trimita un bilet.Biletul va fi normal la incepun ex. Buna ce faci? si sai raspunzi) Sper sa te ajute sfatul meu!