| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU!
Am o intrebare mai... sa-i spunem speciala.
Am cunoscut o fata pe omegle (da, da pe omegle).Mi-a data facebook-ul ei si vorbesc cu ea pe facebook de mai mult de un an.Mi-a spus tot ce trebuie spus.
Acum 6 luni mi- a dat numarul ei de telefon. Pana aici pare ok, pentru mine. Am vorbit o perioada la telefon, doar ca s-a "intimidat " de o chestie anume, adica distanta.Distanta dintre noi este maree (Bucuresti-Timisoara ). Simte ceva pentru mine, a spus chestia asta, doar ca eu m-am indragostit de ea happy. Intrebare este: Credeti ca va merge o relatie ca asta? Desigur, o s-o vizitez cat mai curand. P.S. Am 17 ani si ea 16winking
Fara glume.

Răspuns Câştigător
| girlpoisson555 a răspuns:

Decât să rămâi să te întrebi ce ar fi fost dacă. de ce nu încerci? happy
Totuși ce ai de pierdut?
Dacă nu riști de unde știi că nu puteai câștiga?
E atât de frumos să ști că undeva este un suflet care se gândește și te iubește necondiționat, poate; trebuie să fi capabil să menţii o relaţie la distanţă, ai maturitatea mentală necesară să treci peste toate obstacolele pe care le întâlneşti la tot pasul și aici mă refer la amândoi. E ciudat dar în acelaşi timp plăcut, să ai puterea să rezişti tentaţiei de a claca, de a renunţa la tot ce s-a clădit pe aceşti kilometri, să câştigi încrederea celuilalt şi să nu te laşi ademenit de ceea ce întâlneşti în apropiere. Dar cel mai important este să vrei să rezişti şi să te dedici decât unei singure persoane, indiferent cât de departe e, indiferent câte persoane încearcă să îţi fure inima între timp, indiferent cât de mult mai durează până ajungi să o întâlnești.

Dar trebuie să iei în considerare faptul că relațiile la distanță practic nu prea există, în orice moment poți găsi pe altcineva și poți claca, poți renunța la tot ce ai clădit pe acei kilometri.

Te înțeleg mai mult decât perfect, am trecut prin asta. E greu, vorbesc din punctual meu de vedere, oarecum modul în care noi fetele gândim; tipa o să se gândească mereu, oare tu ce faci, cu cine ești, și chestii de genu'. O să se frământe mult și tu la fel, dar ce să zic, dacă nu dai cu capul, vorba aia, nu ai de unde să știi dacă doare sau nu.
Dacă merge, o să fiți unul din puținele cupluri care rezistă la distanță iar dacă nu merge, măcar înveți câte ceva (căci crede-mă sunt multe de învățat pe parcursul unei relații la distanță și nu numai) și știi că ai încercat, nu stai după să te întrebi cum era dacă încercai. big grin

| Ady2098 a răspuns (pentru girlpoisson555):

Mersii mult! :*

| girlpoisson555 a răspuns (pentru Ady2098):

Cu mare drag. :*

12 răspunsuri:
| MadRabbiT a răspuns:

In general relatiile la distanta nu prea merg, dar Hey uite si partea buna a paharului unele din cele mai mari iubiri au fost la persoane care era mereu indepartate, ideea este ca daca incepeti ceva si nu aveti incredere ca nu va tine totul se va duce de rapa doar din cauza acestei idei. Daca tu crezi ca poti tine o asemenea relatie "indepartata" eu zic multa bafta prietene.

| OnuOnulică a răspuns:

Normal ca merge atat timp cat exista iubire adevarata! happy
Nu conteaza neaparat distanta.

| neutrino a răspuns:

O asemenea relatie nu poate exista decat in mintea voastra. Nu poti saruta la infinit un monitor. Tinerii capabili isi fac relatii normale, loco.

| grab a răspuns:

Tu mergi pana acolo sa o vezi, ia-ti 2 nopti cazare la un hotel ca sa aveti timp sa va cunoasteti live si nu pe fuga.
simtiti-va bine unul cu altul in prima seara si daca merge totul bine si a doua noapte! tongue merge si relatia la distanta pana se reloca unul din voi de dragul celuilalt tongue

succes, copii! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Andreutza098 a răspuns:

Bună! Majoritatea relațiilor la distanță nu durează mult, dar voi demonstrați că sunteți diferiți și că distanța nu reprezintă o barieră pentru voi!: )
Succese!

| XDeDeX a răspuns:

Buna
mmmm da distanta e un pic mare dar daca e sa mearga merge si la 3000km crede-ma.
Faza la voi e ca sunteti minori si... daca treceti cu bine peste astia doi ani si respectiv un an ( doi ai ei si unul al tau) o sa va fie mai bine probabil pentru ca piteti sa va vizitati cand doriti. Sper sa mearga intre voi. Seara frumoasa sa ai

| Ady2098 a răspuns (pentru XDeDeX):

Mersi pentru raspuns :*

| XDeDeX a răspuns:

Cu placere :*

| Tudosie_Ionut_Robert_1997 a răspuns:

Da... Daca aveti incredere unul in celalalt va merge