| fgrtarsssa a întrebat:

Heii TPU, am si eu o problema. Sunt impreuna cu un baiat de 1 an jumate, si inainte sa fie cu mine a fost cu una 3 ani ( au locuit impreuna ) eu l-am cunoscut la servici unde am lucrat sezoniera pe timp de vara, a fost dragoste la prima vedere, mi-a creut iD am vb si dupa un timp am fost impreuna. Fosta lui ma tot suna ca e cam obsedata de el si mama lui nu ma cam suporta doar pe ea o vrea ca nora si tatal meu e cam impotriva noastra dar de ceva timp nu mai zice nimic. Mi-a dovedit de multe ori ca tine la mine, pleca de acasa sa vina sa stea cu mine 2 3 ore si dormea noaptea pe strazi ca acasa zicea fosta si cu mama lui ca nu mai are ce cauta daca se intalneste cu mine cu mine sa ramana, dar nu conta pentru el ca dupa dormea pe strazi doar sa stea cu mine. Acuma ne vedem cam rar pana termin scoala ca sa nu fie iar certuri sau sa fie el dat afara din casa lui ca nu are unde sa stea. De cateva zile am auzit ceva zvonuri cum ca aia e insarcinata, ea zice ca, cu el, dar multi zic ca nu e adevarat, ca de cand e cu mine de 1 an jumate el nu a mai avut relatii sexuale cu ea doar prieteni si atat. El a fost plecat in Italia 2 luni prin Octombrie pana prin Decembrie cam asa si ea pe vremea aia a ramas cica. Acuma nu stiu ce sa cred ca mi-au zis multi de la el din sat ca umbla cu mine asa stiu multi si ca el a lasat-o insarcinata, eu nu stiu ce sa cred. Nu pot sa ma despart de el dupa atata timp am trecut prin multe si nu stiu ce sa fac nu pot sa renunt asa usor, pana nu stiu adevaru. El nu ar recunoaste daca las intreba, sa nu ma piarda ca si el tine la mine. Ce ziceti sa fac, ajutati-ma va rog, cum sa ii zic sau cum sa il intreb si ce sa fac?

4 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Daca tu vrei, stai de vorba cu el si spune-i ca tu il iubesti orice s-ar intampla si daca vrea sa mearga totul bine de la inceput intre voi sa iti spuna daca fosta e sa nu e insarcinata cu el.Din cate am citit cam toti sunt impotriva voastra.Nu stiu ce sa zic, adica mama lui era de acord sa doarma el pe unde poate pentru ca nu o mai voia sa fie impreuna cu cealalta? mi se pare destul de absurd.Pana la urma cine face comanda in viata lui? maicasa si fosta(daca ii fosta)? Sa incerci sa ii dai de ales:sa-ti zica adevarul asa cum este si sa ramana cu tine sau sa isi aleaga viata in care, din cate se vede oricare ii face prdine in afara de el.Lasa-l sa se gandeasca.
Apoi sa te gandesti la tine,in primul rand, oare meriti pe cineva, despre care nu mai sti ce sa crezi? si sa nu mai intrebi pe nimeni nimic de el, in afara de el, pentru ca lumea zice ce vrea si intelege ce vrea.
Deci daca tine la tine sa zica adevarul(iar ma repet) ca sa stii ce sa astepti mai departe.

| fgrtarsssa explică (pentru anka89):

Mersi de sfat. Am sa vorbesc cu el, sper sa fie bine.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Puneti-va toti la un loc si stabiliti toate problemele, oricum dupa ce aia naste copilu se fac teste de paternitate.bafta

| olimpia69 a răspuns:

De ce iti place sa iti complici viata? Esti masochista? Renunta la relatia asta care e oricum bolnava. Iti face rau si tie si mai ales lui! Sa nu doarma acasa din cauza relatiei cu tine. Daca acum nu te accepta mama lui si o place doar pe tipa aia ca nora, ce te face sa crezi ca mai incolo o sa iti fie bine? In fine. Sa vorbesti deschis si sa-l intrebi direct e cea mai buna solutie. Dar daca el nu ar recunoaste daca l-ai intreba.e inutil.