| DvonSmile a întrebat:

Heii TPU! ^^. Cu cateva luni in urma am cunoscut un baiat. Ne intelegeam foarte bine. Lui ii placea de mine, dar si mie de el. Prima data nu credeam ca ma place asa ca l-am pus la diferite incercari. El insa a crezut ca-mi bat joc de el. Adevarul e ca chiar imi placea de el si imi era teama sa nu-si bata joc el de mine. Bun, am rezolvat chestia asta. Mi-a dovedit ca ii place cu adevarat de mine. Totul a mers bine pana intr-un moment cand am decis ca e mai bine sa nu mai vorbim ca nu are rost. Mi-e inca imi mai place de el. Am incercat sa-l uit dar nu pot. Cateodata imi da semne ca inca ii mai place de mine, dar cateodata este total indiferent.El a fost cu o fata de curand. Eu sunt foarte buna prietena cu fata cu care a fost si a zis ca nu era nimic serios intre ei si ca el s-a despartit de ea. Intrebarea mea este : ce sa fac? V-as fi complet recunascatoare daca m-ati putea ajuta cu un sfat. : )

3 răspunsuri:
| xJuke a răspuns:

De pierdut nu mai ai nimic, deci i putea la fel de bine sa incerci sa vorbesti cu el. Macar ti-a fost invatatura de minte sa nu te mai joci cu lucrurile astea

| neutrino a răspuns:

Se pare ca te-ai jucat si ai pierdut.

| yyo a răspuns:

Nu te mai juca incearca si o sa vezi nu este vorba de placere asta poate insemna IUBIRE! vezi ce se intampla pe viitor si incearca sa faci ce consideri tu ca este mai bine pentru tine... uite un sfat : Daca nu risti, nu castigiwinking sper ca te-am ajutat funda?big grin