| prs0396 a întrebat:

Heii TPU. iubesc o persoana de mult timp, 5 ani sa spunem, ne intelegem foarte bine,ea ma considera un foarte bun prieten, i-am spus daca vrea sa fim impreuna si nu a vrut deoarece mai tarziu suporta consecintele,spunea ca daca ne certam si ne desparteam niciodata nu mai eram ca pan' acum buni prieteni.ea spune ca-i pasa de mine, insa nu simte atat de mult ca mine,mereu insist cu acest subiect,sa fimm impreuna, de cateva ori ne-am si sarutat, nu a spus nimic impotriva, chiar ii placea si ma saruta cu multa pasiune, eu inca tin la ea si imi doresc sa fiu cu ea, dar ea nu se gandeste, imi spune mereu ca "am mai vorbit despre asta", eu sufar dupa ea ca nu e a mea, si tot sper ca intr-o buna zi va fi a mea, mereu ma gandesc la ea, si doare cand stiu ca nu e a mea, si ca nu vrea, ce pot face in privinta asta? ar exista o sansa sa fiu cu ea? merita sa mai sper? e singura pe care o vreau, ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| AnastasiaKatelimov a răspuns:

Fetei chiar ii pasa, sa stiihappy. Stiu cum e treaba asta.Inca spera. Ei ii e frica sa nu va despartiti dintr-un lucru prostesc. Stiu cazuri. Erau cei mai buni prieteni,se placeau reciproc, iar la un moment dat si-au spus, au fost "impreuna", iar apoi nu au mai vorbit...Ei ii e dor sa fie din nou ca inainte, dar nu mai e...Deci poate are dreptate. Daca sunteti prieteni, asa esti mereu aproape de ea, dar continua sa speri. Mai incearca. Sper ca te-am ajutathappy

| prs0396 explică (pentru AnastasiaKatelimov):

Crezi ca si ea si-ar dori o relatie cu mine? nu mi-a spus niciodata asta, nici nu va indrazni, cred...

| AnastasiaKatelimov a răspuns (pentru prs0396):

Probabil si-ar dori,dar nu vrea sa strice relatia speciala dintre voi. Prin cazut meu,de fapt al unei prietene, inainte de a se placea faceau tot felul de lucruri amuzante la scoala. Dupa ce si-au spus ca se plac si a fost toata chestia aia, el s-a schimbat mult, a devenit mai "fitos" as putea spune. Poate are dreptate, eu ti-am spus doar acest caz. Poate tu vei avea mai mult noroc, poate ca atunci cand va veti mai mari va fi altfel..alceva nu stiu ce sa mai zichappy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Singura ta varianta este aceea de a o pupa cat mai des si cat mai mult, fara sa o mai intrebi nimic.

| prs0396 explică (pentru neutrino):

Bun, si crezi ca intr-o buna zi va intelege ca o iubesc, si sa fie cu mine? oare merita sa mai incerc si sa ma tin dupa ea? ea ma place, tine la mine, dar nu vrea sa fim impreuna

| NameHarris a răspuns:

Eu sunt de acord cu eahappy la fel as face si eu! Bun sa zicem ca veti fi in preuna te-ai gandit ca va si puteti desparti si sa nu va mai vorbiti deloc cum te vei simti atuncea?