| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, dau funda. Deci, am un amic care nu locuieste momentan in acelasi oras cu mine, insa vine in weekenduri. I-am dat de inteles ca il plac si stiu ca si el ma place, insa vreau sa-i zic ca intre noi nu poate fi nimic decat o simpla prietenie. Habar n-am cum sa i-o zic. Va rog, sugestii. :*

2 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Pai tu de ce ii dai inteles ca-l placi? Te joci cu el? Si baiatul ce vrei sa creada? Termina si tu cu "avansurile" si atunci o sa-si dea seama singur-singurel ca trebuie sa treaca mai departe, daca nu observa ii spui pur si simplu "tin la tine ca la un amic, dar nimic mai mult". succes.

| ionutzicamariuca24 a răspuns:

Nu ii mai da de inteles ca il placi..cand vine comportate ca o prietena nu ca o iubita... daca te vei saruta cu el va trebui sa iti asumi faptul ca va veni si dezamagirea din partea lui...baftawinking