| Loredana96 a întrebat:

am si eu o problema serioasa.Deci,ma numesc Adela. Aveam 10 ani, eram o micuta prostuta. Locuiesc in Canda, intr-un cartier cu case pe pamint, e un cartier doar cu romani.Vecina mea, are un verisor (Radu) cu 3 luni mai mare ca mine.Inainte venea de foarte multe ori la ea. M-am indragostit de el, si el de mine.Ne primblam prin oras, cu rolele. A fost frumos. Dar cu 2 ani in urma a incetat sa mai vina. Locuieste intr-un oras vecin, nu e deparete deloc.Ca sa ajunga in orasul meu e nevoie de 2 ore. Dar nu stiu de ce nu mai vine, si chiar daca vine nu vine sa ma vada.Am 14 ani acumlaughingUn an nu ne vazusem, si deja si uitasem de el. Dar intr-o zi am gasit o poza cu noi doi si mi-am amintit de el.Atunci aveam profil pe faces si l-am cautat mult timp, dar intr-un sfirsit il gasisem. I-am trimis cerere de prietenie, a acceptat, m-a cunoscut.Era Ajunul Craciunului asa ca i-am trimis un mesaj de felicitare si ghiciti ce mi-a scris doar:multumesc si tie felicitari. M-a dezamagit mult, in timp ce eu inca tineam la el si ma pornisem cu gindul sa incepem o discutie lunga si frumoasa, iar el...Nu are prietena(sint sigura)3 luni, ma gindeam doar la el si mi-am facut curaj si i-am scris ca inca il iubesc si ca nu il pot uita. A citit mesajul si nu mi-a raspuns nimic, doar mi-a viizitat profiluil.Nu am mai intrat pe faces de fel de atunci. Dar mi-am facut hi5.2 ani la rind, ma gindeam la el priveam pozele facute impreuna in copilarie, si plingeam imi era foarte dor de el. Dar cu 5 luni in urma, mi-am facut un amic (Alexandru), am devenit cei mai buni prieteni iar dupa asta ne-am indragostit unul de celalalt. Ochii lui albastri m-au ametit.Sintem de 3 luni impreuna. Dar trece timpul si incep sa il cunosc si sint momente cind nu ii suport deoc caracterul. E bogat si poate bogatia il face atit de mindru, cu mine e foarte bun, dar cu amicii nu chiar. O vara intreaga a prietenit cu un baiat dintr-o familie normala si dupa asta sia facut un prieten dintr-o familie bogata si a si uitat de prietenul lui de o vara...Si eu sint bogata mama are un magazin de mobila, tata e avocat dar parintii mau invatat cum sa ma comport cu prietenii.Trebuie sa ma impac si cu bogatii si cu saracii.Asa sint obisnuita eu, dar el nu e asa. Dar totusi tin la el. Dar de o saptamana deja nu imi prea scrie, adica vad o schimbare mare la el.
Si totusi vreau sa va mai spun ceva de Radu.Nu am intrat pe faces, nici nu l-am mai cautat. Dar cu 3 zile in urma el m-a gasit pe mine pe hi5, mi-a trimis cere de prietenie.Am acceptat.Nu mi-a scris nimic, dar imi viziteaza profilul in fiecare zi si imi pune note la toate pozele. Dar poate nu imi scrie pentru ca a vazut ca am iubit, am o gramada de poze pe hi5 cu iubitul meu.
Acum, nu stiu nu ma pot concentra pe nimic, Sint cu gindul la Radu...Alexandru de o saptamana nu scrie doar eu trebuie sa incep vorba.Nustiu ce sa fac.Pentru ca nu sint sigura ca Radu ma mai place, pentru ca cind eu i-am scris ca il plac de ce nu mi-a raspuns? Dra problema cea mai mare e ca eu tin si la Alexandru dar si la Radu.La Alexandru mai mult, doar ca el nu prea merita.crying
Ce sa fac?
SInt foarte sufletistacrying
Si nu mai suport. Uitasem deja de Radu pina acum trei zile m-a gasit pe hi5.Nu l-am vazut in fata de 2 ani.Si acum am uit la pozele lui si s-a facut atit de frumos, si a crescut atit de mult.crying
Ajutati-ma va rog!
Funda!

16 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Suferi degeaba.
Sfat : Lasa baietii si pune mana pe carte!

| Loredana96 explică (pentru FemeiaPisică):

Nu inteleg care e problema voastra? Ce treaba aveti cu mine...e problema mea cum invat.
P.S. invat pe 9 si 8...
Daca simpatizez un baiat asta nu inseamna ca nu invat.Eu cred ca e destul de normal sa imi placa de cineva, sa am sentimente pentru cineva.
Si ce mai conteaza sint bogata sau nu? Eu invat pentru ca fara invatatura nu voi avea nici un viitor.Dar problema e ca mam atasat de prietenul meu din copilarie foarte mult, si acum cind il vad atit de indiferent ma doare...

| FemeiaPisică a răspuns:

Si ce daca este bogata, my little pony? E inca tanara, are destul timp pentru asta... O sa cunoasca si alti baieti in viitor...

| FemeiaPisică a răspuns:

Sa inteleg ca si tu ai suferit din aceeasi prostie ca ea? Daca te-ai reintalnit cu ''marea ta dragoste'' dupa 10 ani, inseamna ca esti deja adult. Un adult care inca iubesc poneii... Zici de mine ca dau sfaturi aiurea... dar cand citesc ce scrii tu prind curaj.

| Lucky9441 a răspuns:

Buna Loredana - Ramai cu cel ce te face fericita. happy

| LOkk12 a răspuns:

Buna balada ai scris pe aici! Sfatul meu:pune mina pe carte si lasa joaca de-a baietiiwinking

| XXXloveXXXx a răspuns:

Ascultati inima vezi care este mai potrivit pentru tine vezi cine merita iubirea ta.Dar daca ai zis ca Alexandru nu meirta eu zic sa te concentrezi pe Radu.Bafta!

| Loredana96 explică:

Mi se pare ca tu ar trebui sa pui miina pe carte... daca nu poti diferentia Canada de Romania...si nu am nevoie de sfaturile tale prostesti

| Loredana96 explică:

Daca esti atit de pricaput/a iti dadeai seama foarte bine ca e vorba despre Canada.Eu in Canada nu invat limba romana si sint in Montréal de cind aveam 5 ani, nu stiu limba romana la perfectie asa ca ar trebui sa ma intelegi...

| Loredana96 explică:

Stii? Nu prea imi place sa ma cert cu lumea...dar tu daca vrei sa faci haz de necaz nu ai de cit.

| Wihox a răspuns:

Nasol, esti prea disperata dupa baieti, ma ai timp o groaza asa ca nu te grabi!

| FriendsShow a răspuns:

Eu nu imi citesc la scoala carti ca iau rezumatul de pe net...si am reusit totusi sa citesc mai mult de o carte.(a fost foarte dificil) laughing

| DiaVp a răspuns:

Nu-i mai zice-ti sa puna mana atata pe carte! Poate invata foarte bine, nu se stie.

Mai bine fi cu Radu, pentru ca Alex e un superficial.NU'S EXPERTA! DECI FACI CUM CREZI!

Si nu doar totul se bazeaza pe scoala. Jumatate da, dar cealalalta jumatate? Trebuie sa fi si descurcareata. Daca nu ai observat, majoritatea sefilor sunt baieti.Si ce faci atunci? Te balbai? Daca nu te obisnuiesti de pe acum cu baietii(dar nu intrece limita), o sa fi o fricoasa.

| AllenFree a răspuns:

Fetita mea, in aceasta situatie nu noi decidem, tu stii cel mai bine ce sa faci.

| Elena_Iuliana_Silache_1987 a răspuns:

PhonyPony cred ca tu nu ai inteles prea bine ce ai citit... fata e din CANADAAAA! Ce sa dezapezeasca Boc pe acolo? A parasit Romania si nu am aflat? laughing))

| Elena_Iuliana_Silache_1987 a răspuns:

Cred ca tu nu prea ai inteles ce ai citit... fata e din CANADAAA! Ce sa dezapezeasca Boc pe acolo? A plecat din Romania si noi nu am aflar?laughing))