| Elyon001 a întrebat:

Heiii big grin Recent a inceput sa imi placa foarte mult de un baiat, pe care nici nu.l cunoasteam laughing) Ne.am imprietenit toate bune frumoase. M.am luat dupa o "prietena" si i.am zis mai pe ocolite ca simt ceva pentru el. El a zis ca nu vrea sa se grabeasca din cauza unor relatii anterioare in care crede ca a gresit sau ceva de genul. Am ramas prieteni dar de la un timp nici nu ma mai baga in seama... straight face Ma simt minunat cand este in preajma mea si acum ca nu ne mai vorbim...e totul foarte naspa. Ce sa fac? Cel mai bun raspuns are

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A procedat foarte bine cand ti-a spus ca nu vrea sa grabeasca lucrurile, mai asteapta si tu acum, ca nu arde, sau arde?

| Elyon001 explică (pentru anonim_4396):

Nu arde...laughing)) dar e foarte naspa cand o persoana draga nu iti vb

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elyon001):

Cum asa? sta mut langa tine?

| Elyon001 explică (pentru anonim_4396):

Daa...ne vedem des suntem in acelasi liceu. Nu sunt neaparat nerabdatoare sau ceva, dar ma simt foarte prost cand il vad ca ma evita...si nici macar nu zice de ce

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elyon001):

Te-ai gandit ca ai este frica de barfa, sa nu stie cei din clasele voastre de voi?

| Elyon001 explică (pentru anonim_4396):

Nu m.am gandit. De ce ar vorbi? Nu sunt narcisista sau egoista sau asa ceva laughing dar nu sunt o persoana tocmai urata :3 Ma inteleg bine cu toata lumea, nu vad de ar fi cauza asta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elyon001):

Da cum sa nu, in fata iti vorbeste bine si-n spate loveste-n tinewinking nu mai avea tu incredere in lume si nu te mai baza pe frumusete, sa ai cap si suflet conteazawinking

| Elyon001 explică (pentru anonim_4396):

Am si din astea dar cred ca degeaba le am oh go onj Unii oameni tot la fel de parsivi si rai sunt laughing) Ai dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu el in continuare. Daca vezi ca tot te refuza, atunci ar trebui sa incetezi sa-l mai cauti. Ma bucur ca ai gasit pe cineva care sa te faca sa te simti asa de frumos, dar nu poti sa fortezi pe cineva sa te placa sau sa fie cu tine.

Stiu ca nu-i ceea ce vrei sa auzi si nu o sa-mi dai fundita, dar sper ca vei da de cineva care sa te merite pentru ceea ce esti.

| Elyon001 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc. Adevarul este ca toti ati incercat sa imi spuneti realitatea fie ea cat de naspa...dar credeti.ma ca nici eu nu stiu ce sa fac. e dureros sa ti atat de mult la cineva si persoanei aceleia sa nu.i pese

| Florenta16 a răspuns:

In functie de baiat aici. Daca este mai emotiv, sau din contra, prea dur cu altii din jurul sau, atunci i-a displacut faptul ca i-ai spus tu prima. Intr-adevar, exista multi baieti care adora ca fetele sa faca primul pas, sa le dea un implus, dar totodata, machomanii ca sa zic asa, vor ca ei sa faca primul pas. Am patit-o si eu, mi-a placut 2 ani la rand de un tip, si degeaba.Si asta doar pentru ca i-am zis eu ca il plac. Asa ca data viitoare asteapta si mai mult timp, va da el semne ca vrea mai multe!

| Elyon001 explică (pentru Florenta16):

M.am invatat minte laughing) Multumesc de sfat

| BLeur a răspuns:

N-are rost, îţi zic eu. laughing
Adică, pe moment nu are rost. Suferă probabil într-o relaţie/relaţii anterioare, poate de asta este aşa. Însă, când îi va trece vorbeşte cu el. Dacă nu vrei să aştepţi [ sunt sigur că nu vrei ], vorbeşte cu el despre fostele lui relaţii şi fă-l să se descarce dacă ţine ceva în el, ajută-l.

| Elyon001 explică (pentru BLeur):

Voi incerca...

| marinaa9 a răspuns:

Nu temai gandi la el, va veni un timp in care presupun ca el te va baga in seama, cel putin asa mi se intampla mie..nu e el singurul baiat dragut pe care il cunosti(mai mult ca sigur) sunt multi altii pe langa el, mai ai timp sa cunosti baieti, nu e o cauza pierduta

| amalia025 a răspuns:

Sincer. chiar te cred ca te simti prost, ciudat e ca si mie mi se intampla exact acelasi lucru in momentul asta. E bine ca el ti-a spus ca nu vrea sa se grabeasca, il loc sa te amageasca, desi cred ca te evita deoarece l-ai speriat putin spunandu-i ca il placi. Nu stiu... nu sunt in masura sa iti spun ce sa faci daca nici eu nu stiu ce as face. Probabil cel mai bine ar fi sa te gandesti... numai tu poti gasi raspunsul. Bafta!

| Elyon001 explică (pentru amalia025):

Multumesc la fel. Probabil ai dreptate... nu trebuia sa ii zic nimic