| K1dduu a întrebat:

Heiii TPU. Sunt intr-o situatie complicata si vreau sa ma ajutati. Vorbeam pe fb timp de 6 luni cu un baiat din alt judet... practic la o distanta de 400 si ceva de km, si ne-am apropiat foarte mult, chiar am inceput sa tin la el, problema e ca are prietena si astazi i-a vazut conversatiile cu mine si s-a suparat tare pe el. Eu m-am simtit vinovata si l-am sters de la prieteni, dar deja mi-e dor de el. Credeti ca am procedat bine ca l-am sters? sad. Astept pareri :*

6 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Eu cred ca da, ai facut bine. Daca tu insemnai ceva mai mult pentru el renunta la iubita lui.Cred ca ai fost mai mult un refugiu, o noutate, o schimbare in relatia lui, un secret ceva incitant.
Singurul vinovat e doar el pentru ca v-a ranit cu usurinta pe amandoua.O sa-ti treaca dorul de el, e bine ca nu ai investit mult mai multe sentimente pentru el.Prin gestul facut da dovada ca nu e cine stie ce...

| Lword a răspuns:

Pai avand in vedere faptul ca avea prietena cred ca el nu dorea nimic serios in privinta ta, probabil doar a vrut sa se distreze sau a fost un moment de plictiseala. Exista si o vaga posibilitate sa se fi atatsat si el de tine, dar asta nu o vei sti pana cand nu il vei intreba. NU e ok ca l-ai sters daca crezi ca poti sa-l stergi din inima ta petru ca vei suferi, mai ales ca are prietena. Si nu e ok ca l-ai sters daca iti facea placere sa vorbesti cu el. Dar pe de-o alta parte e foarte bine caci asa ai posibilitatea de a alege multi alti baieti din judetu tau. De altfel poti privi aceasta experienta de viata din care ai putut invata.

| iDangerous a răspuns:

Da, ai făcu foarte bine. El va continua să fie fericit cu prietena lui, iar tu îţi poţi găsi pe cineva de la tine din oraş.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treaba ta!

| Cristina64 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca ai procedat foarte bine!happy
1.Era din alt judet.
2.Are prietena...

| belysa a răspuns:

Mai distanta in ziua de azi nu mai este o problema, dar daca are prietena da.Bine ca l-ai sters de la prieteni nu este,in primul rand nu esti tu vinovata ca s-a certat cu prietena lui,dar daca el este incontinuare cu ia,e mai bine ca nu mai vorbesti cu el. Daca vorbesi incontinuare cu el, poate incepeai sa ti si mai mult la el, si i-ti faceai rau singura, deoarece el este cu cineva, asa emai bine ca nu mai vorbiti si poti sa-l uiti.Succes