| anonim_4396 a întrebat:

happy Hello. Am o nedumerire, pentru că nici eu nu ştiu ce se întâmplă cu mine. De 2 ani şi ceva, îmi place enorm de o tipă din clasă, fie că mă mint singur că a trecut, fie că îmi ocup timpul cu alte chestii, fie că sunt cu alte tipe. tot la ea îmi zboară capul. Ideea e că eu cu ea am fost prieteni ( foarte buni, aş putea spune mai mult decât prieteni, ne ţineam în braţe, ne-am şi sărutat prostii din astea.), dar ea mereu îmi spunea că mă vede doar ca un prieten, şi a fost cu mai mulţi tipi până în ziua de azihappy Eu chiar nu pot să o uit, şi eu am fost cu altele, dar tot la ea mă gândesc, tot pe ea o vreau. Ideea e că eu de ceva timp am început să beau ( nu alcoolism sau altele, pur şi simplu vara asta m-am distrat non stop ), iar ei nu-i convine ( mai vorbim uneori o dată la o săpt - 2 câte juma de oră, o oră, având în vedere că noi suntem certaţi, ne-am certat f rău în timpul şcolii. ea faze că nu vrea să mai audă de mine etc ). Eu şi acum ţin la ea enorm, deşi mereu îmi spun că nu e aşa happy. mereu mă mint singur, şi chiar îmi doresc enorm să fiu cu ea, să nu mă mai vadă ca un prieten, dar simt că nu pot. şi nici să o uit nu pot, am încercat de sute de ori... Aş vrea o părere despre ce aş putea să fac să o uit, sau măcar să nu mă mai vadă ca un prieten...happy It's killing me.

1 răspuns:
| Crisstina a răspuns:

Incearca sa intri mai des in discutii cu ea, nu doar o data pe saptamana. Vorbeste frumos cu ea, poarta`te frumos, eventual bate`i niste apropouri, da`i de inteles ca iti place de ea. Trrebuie rabdare pentru asta. Daca cu toate eforturile nu te poate vedea mai mult decat ca pe un amic, nu ai ce face, nu poti sa o faci sa`si schimbe acele sentimente si acele gusturi. Daca vezi ca nu merge faza, atunci gandese`te ca poate e mai bine asa, poate ea e mai fericita asa. Daca chiar o iubesti, esti fericit vazand`o ca e fericita. happy