| dulcikata17 a întrebat:

Hello happy am si eu nevoie de ajutorul vostru big grin imi place de un baiat cu care vorbesc doar ca nu am curaj sa-i spun ca-l plac din cauza probabil ca poate m-ar refuza..as dori o melodie in engleza care sa o pun pe Facebook poate isi da seama ca il plac big grin ceva sa sune gen :*te iubesc dar tu nu stii* ma rog ceva frumos happy si ce parere aveti de baietii care stiind daca ai defecte sa iti zica sa nu te schimbi pentru nimeni? Conteaza doar prezentul si nu ce ai facut in trecut?

15 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Nu e treaba ta sa-i spui asta, lasa-l pe el sa o faca.
Vorbeste cu el, te asigur ca o va face el daca e interesat.
Sau poate e prea timid si gandeste la la fel ca tine si isi pune fel si fel de intrebari care il impiedica sa actioneze!

| dulcikata17 explică (pentru ROB3RT89):

Pai..de vorbit vorbim si e putin grijuliu vorbim de cateva zile, i-am zis ca-mi face placere sa vb cu el si el mi-a zis la fel, dar nu vb in fiecare zi

| Endoryus a răspuns:

"Cel mai normal si matur e sa-i spui direct" Ti-ai gasit si cine sa fie matura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O melodie in engleza? Ne.Engleza o stie oricine.Pune una in japoneza. Abia atunci sa vezi ce romantic e, cum se grabeste sa caute pe google translate, sa fie primul care iti raspunde. Daca seamana cu tine, probabil raspunsul vor fi sub forma unor semnale luminoase pe cer. Urmeaza codul morse si pantomima.
Iarasi aduci in discutie "curajul". Curaj iti trebuie ca sa intri intr-o cladire in flacari fara echipament sa salvezi niste oameni.Nu sa scrii un mesaj.Sincer,nu inteleg ce ti se pare asa de greu.Din punctul asta de vedere, ca fata e foarte simplu, pentru tipi de 14-18 ani. Daca arati bine si le-ai scrie "hai sa iesim undeva" catorva tipi, sunt curioasa daca ar fi unul care sa te refuze.Asa ca nu-ti fa griji. Oricum nu vrei sa agati pe cineva mai "in varsta"/mai matur.Nici n-ai avea sanse.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Daca tu esti in poza de profil nu prea vad de ce te-ar refuza.

"ca conteaza doar prezentul si nu ce ai facut in trecut?"
Eu cred ca din cauza trecutului nu am avut niciodata o prietena. Mi-a fost rusine macar sa vorbesc cu ele despre relatii sau chestii asemanatoare de vreme ce ele au vazut si stiau ca sunt un fraier ratat. Mi-a fost mi-e rusine fara sa stiu sau sa iau in considerare ce credeau ele. Deci nu prea sunt de acord cu asta, cred ca si trecutul este important intr-o relatie.

| dulcikata17 explică (pentru Subsemnatul123):

Nu sunt eu lol rolling on the floor)

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru dulcikata17):

Aa laughing
Pai zi-i, n-ai ce pierde.

| ngllllll a răspuns:

Uuu ce dragitz ^^. Daca iubesti pe cineva, nu renunti niciodata. Dai inainte cu curaj. Melodii: 1000 years -Perry; Nu mai imi vine in minte o alta melodie, poate de la Paramore ceva, vezi ce iti place, Crush, Playing God.
E frumos. Adica trecutul e trecut. Inseamna ca te iubeste daca nu il intereseaza trecutul. Iubirea este neconditionata. Cam asta este.

| dulcikata17 explică (pentru ngllllll):

Nu mă iubește și nici nu știe ca-l plac. mi-a vb in general ca nu contează trecutu

| ngllllll a răspuns (pentru dulcikata17):

Pai daca vrei ceva durabil, incepe sa il sensibilizezi. Vezi daca este sensibil in primul rand, daca ii place muzica, cateii, pisicile, vezi ce nivel de sensibilitate are. Poate are un nive! Mare si ii plac poeziilw, filozofia. Asta e foarte important, sa vezi unde se afla el. In functie de asta poti sa actionezi pe limba lui. Daca ii reciti o poezie de N. Stanescu si el e de BUG Mafia, s-ar putea sa te doara reactia lui. Astea sunt tehnici tot secretwinking
Vezi ce muzica ii place, ce fire are. Poti sa intri in vorba cu el. Poate iti descrie o amintire, ceva frumos, un peisaj. Asa iti dai seama. Daca nu are sensibilitate, inseamna ca e copil si trebuie sa il cresti, sa il ajuti sa se descopere.

Daca vrei ceva de moment, care se termina repede, poti sa ii vrajesti, sa il prinzi inghesuiala, ma rog, tot felul de chesti ce tin de atractie fizica. Mai bine sa nu le stii.
Depinde si ce varsta ai si daca intelegi ce ti-am scris.

| MGEORGESCU a răspuns:

Banuiesc ca esti destul de tinerica si daca mai esti si timida te-ai scos, ceea ce trebuie sa faci este sa iti invingi temerile! Nu toate raspunsurile la intrebarile pe care le avem sunt dragute, asa cum nici daca tinem noi unele chestii s-ar putea ca celalalt sa nu ghiceasca ce gandim sau simtim, deci fa-ti curaj, spune-i ce simti si daca el simte acelasi lucru e clar ce te accepta cu defecte(ca [pana la urma cine te iubeste, te iubeste asa cum esti fara prea multe pretentii si angajamente), daca nu sa stii ca n-ai pierdut nimic! Bafta!

| Andrəi a răspuns:

Nu ii trimite o melodie daca ai posibilitatea sa-i zici in fata, Incearca sa te bagi in seama cu el, cum ai facut tu asa faceam si eu cu o fata ne jucam impreuna fotbal, ma voia in echipa ma lua de mana imi zicea daca am prietena ma chema afara, pana cand a venit un prieten de al meu s-a dat in vorba cu ea si s-au pus impreuna....Asta nu conteaza el mi-a zis ca vrea doar sa o...
Asta iti zic eu sa il lasi 2-3 zile cheama-l afara mai adu 2 prietene indirect sa nu creada ca e un fel de intalnire, si daca nici atunci nu iti zice ca te place fa ca sa-i zic marina intreaba-l daca are prietena daca zice da ii zici "Ce faci umbli cu doua?"Daca intreaba care e a doua ii zici ca tu... pune o prietena de a ta sa il intrebe daca te place
Fii indrazneata, fata aia simtea ceva pentru mine dar nu destul (pana a venit un prieten de al meu si s-au cuplat) eu la fel dar acum nu stiu ce crede baiatul ala despre tine

| unomoarecare7 a răspuns:

Stii cum e vorba, nu risti nu castigi, intalniti-va si spune-i ca il iubesti!

| Rareș_Joseph_1990 a răspuns:

Nu face nici o melodie ca e cringe. pun pariu ca ai 8 ani
da-te pe lesby ca momo