| ShinJiHyun a întrebat:

Hello!
Am si eu nevoie de ajutorul vostru.
De cativa ani ma masturbez din cauza ca am gasit la o varsta frageda intr-un dulap al parintilor filme +18.De atunci, pe la 7 ani pana in prezent ma masturbez.Acum cateva luni, i-am spus mamaei.Dar, ea tot nu spune nimic.Arata parca nu i-as fi spus.Acum cateva zile m-am certat cu ea si i-am spus ca eu deja am innebuit din cauza ca ea nu ea problema cum trebuie.
Iar, ea drept raspuns imin spune sa ma duca la phsiholog.Si am uitat sa mentionez ca mama rade atunci cand ii spun ca am dureri la partea intima.
Ce sa fac?
Masturbarea chiar ma va innbeuni cum i-am spus mamei?
Si cum as putea sa ma opresc din practicarea acesteia?
De ce ma doare partea intima?
Nu radeti!

11 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Cati ani ai tu acum?
nu, nu vei inebunii si daca simti ca nu iti place de ce o faci, de ce continui?
uite...masturbarea nu dauneaza cu nimic este bine si normal sa te masturbezi, insa trebuie s-o faci controlat, adica, odata pe zi cel mult iti ajunge, nu trebuie sa devii obsedat.
daca vrei sa te lasi, atunci gaseste-ti ceva treaba care sa te tina ocupat, nu te mai uita la filme porno, iesi afara cu prietenii, joacate pe calc, invata sau orice activitate care sa te distraga
cat despre durerea de care vorbesti...te doare penisul? unde mai exact?
poate te-ai iritat din cauza ca te masturbezi prea mult
cand te masturbezi, uda-l putin
daca vrei sa vb cu mine mai multe trimite-mi mesaj

| VanillaBl a răspuns:

Incearca sa consulti un doctor. Daca te doare inseamna k ai o problema. Cat despre masturbare, nu e o problema, DAR trebuie sa ii spui tatalui, el trebuie sa te ajute, nu MAMA!

| VanillaBl a răspuns:

Vai ce raspuns dragutwinking
de ce nu il faci tu sa uite de durere?

| VanillaBl a răspuns:

Nu inteleg ce te **** pe tinewinking eu am incercat sa dau un raspuns cat ma duce capu, nu sunt baiat si nu stiu cum e, dar cu toate astea am incercat sa imi dau parerea, poate sunt de folos.

| VanillaBl a răspuns:

Ce treaba are cum ma *** eu? Eu zic sa iti vezi de laba ta trista si sa termini! Sau esti asa de revoltat pentru ca ai si tu aceeasi problema ca user-ul care a postat intrebarea?

| VanillaBl a răspuns:

OK stii ceva? Da ai dreptate. Bravowinking

| VanillaBl a răspuns:

Totusi ar trebui sa consulti un psihologwinking

| frikk a răspuns:

Te doare deoarece te fortezi prea mult (adic o freci circa sa zicem 4-5 ori pe zi)
tine minte esti om NU ROBOT rolling on the floor)))Nu este grav dar incearca s-o dai doar de 2 ori pe zi.De oprit nu prea ai cum doarece placerile pasionale vin de la sine.De oprit ai sa te opresti tu singur dar asta dupa 50 ani.Este normal so frezi dar nu exagera ok? nu ai ce sa cauti la doctorwinking

| BadxGood a răspuns:

Nu stiu sa iti dau un raspuns specializat, dar banuiesc ca ai facut o iritatie... legat de masturbare... e greu sa dai un raspuns bun, invata sa te controlezi pe cat posibil, nu e nimic gresit sa inveti sa iti cunosti corpul, dar nu fa din asta o obsesie! ^.^ P.s: mama ta e o toanta pentru ca nu te asculta.

| Moler2012 a răspuns:

Masturbarea si obsesia sexuala conduc pana aici... dureri...

| ShinJiHyun explică:

Hei, eu nu sunt baiat eu sunt o girl.