| Andreea_8236 a întrebat:

Hello.am un coleg la facultate si de curand mi-am dat seama ca il plac. El are prietena, insa noi ne intelegem bine, ne trimitem mesaje din cand in cand, dar nu stiu cum sa il intreb daca si el simte ceva pentru mine si daca ar vrea ceva mai mult cu mine... din mesajele pe care mi le trimite imi da de inteles ca ma place putin...insa eu vreau mai mult cu el.Help me, fundita happy

Răspuns Câştigător
| flowersforthehead a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa ti faci prea multe iluzii de acuma.mai vorbeste cu el, cauta o ocazie in care sa fiti singuri si vezi daca poate sa ti spuna in fata ce ti scrie in mesaje. fii dulce cu el si dintr una intr alta poate ajungeti sa vorbiti despre chestia asta. numai sa nu insistihappy

2 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el, sa fiti doar voi doi, si sa iti spuna cinstit, daca are prietena, de ce iti da impresia ca te place, sa fie sincer cu tine, cinstit si direct. Este cel mai cinstit lucru, macar sa stii de acum inainte cum sa actionezi, cel putin nu mi s-ar parea cinstit fata de prietena lui..., nu ai vrea nici tu probabil sa fii in pielea ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te mananca-n fund si o sa ai pobleme! Unde este intrebarea? Esti raportata!