| breathforjb a întrebat:

Hello! cunosc un baiat dar nu prea am vorbit cu el.imi place fff mult d el dar mi-e teama sa vb cu el.sunt potzin km timida... vreau si eu niste sfaturi va rog happy

3 răspunsuri:
| Mocşiiiii a răspuns:

In primul rand lasa timiditatea si vorbeste cu el pentru ca in ziua de azi nu faci nimic daca esti timida... in al doilea rand este posibil ca dupa ce vei vorbii cu el si vei incepe sa il cunosti sa nu iti mai placa de el... laughing dar oricum lasa timiditatea si vorbeste cu el! Poti incepe prin a ti-l face prieten, in nici un caz sa nu mergi la el si sa ii spui: "Imi palce de tine! Vrei sa fii cu mine?" pentru ca ar fi ciudat. Dupa ce deveniti prieteni si consideri ca nu ar reactiona urat poti sa ii spui ca tu il placi. Succes! Si nu uita, fara timiditate! kiss

| rebela2011 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa fi mai tupeista sa intrii in vorba cu el si sa vezi ce se intampla... in plus cum se zice mai bine mai devreme decat mai tarziu sau niciodata

| MihaCool99 a răspuns:

Poi sfatul meu este sa vb cu el cat mai mult posibil pentru ca intr-un final sa poata fi ceva mai serios. Daca ai id-ul de mess incearca sa vb cu el si sa fiti prieteni, iar apoi poate va fi ceva mai serios.Aceasta este parerea mea.Tu fa exact ceaa ce simti
PS:atunci can iubesti pe cineva incerci sa faci orice iti sta in outinta pentru. a-l castiga.
fundita? plz