| anonim_4396 a întrebat:

Hello! De 5 luni am un prieten cu beneficii, am acceptat sa rămânem doar in relația asta. Sexul e grozav, n-am ce comenta. Doar ca el nu face sex oral, doar eu i-am făcut pana acum și asta doar ca sa-l vad ca e satisfăcut pentru ca asta ma satisface și pe mine. Fostul prieten îmi făcea, dar făcea de buna voie. Nu i-am propus pentru ca îmi place ca băiatul sa aibă inițiativa adica s-o facă de placere. Ce ați face in situatia asta? Mi se pare normal sa fie ceva reciproc. Plus ca sunt pe stop și nu o pot face zilele astea, dar mi-a zis dacă pot sa-l ajut altfel. Și aici iar intervine egoismul, doar ca as vrea și eu ceva in schimb. Când am făcut 4 luni de ‘prietenie’, i-am zis ca astept un cadou și a venit cu un bici laughing Doar ca eu ma refeream la un cadou la propriu. Ok, a fost interesant și asta, doar ca nu prea tine cont și de cererile mele subtile. Cum sa primesc mai mult de la el? Am impresia ca s-a obișnuit sa primească el mai mult.

20 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Din pacate, mie imi pare un baiat care vrea sa i se ofere dar sa ofere nu doreste. Probabil ca are o impresie proasta despre a face oral unei tipe. Daca avea cat de cat dorinta sa iti faca oral, ar fi facut-o. Mi se pare ca iti cam pierzi timpul. Intr-o astfel de relatie ambii parteneri au de castigat ceva. Aici, in relatia voastra, vad ca doar el are, chiar daca tu spui ca iti place sexul cu el, la un moment dat o sa iti dai seama ca ii pasa doar de propria placere. Asta a semnalizat si prin faptul ca ti-a spus ca doreste sa i se faca oral daca esti la menstruatie. Deci nu conteaza cum te simtit tu, el trebuie sa primeasca sex sub orice forma.

| ania a răspuns:

Ai fi mult mai fericita daca pe viitor ai respecta planul Creatorului si nu ai mai accepta sa faci sex inainte de casatorie.
Sexul cu beneficii e forma moderna de misoginism, adica de exploatare a femeilor de catre barbati:
- nu imi pasa ce nevoi de afectiune, loialitate ai tu, eu simt numai nevoia de sex, nu vreau sa-mi asum nici o raspundere, daca nu mi- o satspaci esti inapoiata, retrograda, etc

| Violleta2022 a răspuns:

Este vina ta ca tu-i faci lui oral si el nu vrea.
Daca relatia este cu beneficii, tu ce beneficii ai, doar sa-l satisfaci pe el?
Pune conditie, vrea sex oral, atunci sa-ti ofere si el in acelasi timp sex oral. Nu mai fii proasta, sa oferii fara sa primesti acelasi tratament!

| mihai69 a răspuns:

E clar că el are mai multe beneficii, dar nu e corect.
Normal ar fi să discuți asta deschis cu el, nu să întrebi aici.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E egoist cu tine, de aia ies partidele bine.
Oral de placere nu prea ai să vezi de la un băiat, decât în situația în care vrea să fie special pentru fata respectivă.
În plus, poate e ceva împotriva principiilor lui. Nu toți bun botu'.

| Ionella1501 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Atunci de ce noi sa punem botul mereu? laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Ionella1501):

Pune-l și tu acolo unde merită laughing

| Sofer a răspuns:

Ar trebui sa discuti cu el despre asta ca vrei sa iti faca oral.

| Goete a răspuns:

Daca e prieten cu beneficii spune-i direct.
Eu am fantezia ca fata sa se puna deasupra cu picioarele desfacute peste gura.mea si sa nu ma.lase pana nu se termina...

| VoidEternal a răspuns:

La o relatie de genul ii spui si gata. Poate ca ii mai ia din farmec dar asta e. Nu mai presta nici tu pana nu e reciproca treaba.

| Daz01 a răspuns:

Da, omul este egosit, dar de ce ți-ar face sex oral? Ești soția lui? Ești iubita lui? Ce faceți voi este strict vorba de egosim... vă folosiți unul pe celălalt pentru plăcere și atât, fugiți ce tot ce înseamnă alte responsabilități. Dacă vrei să fie mai implicat poți să-i spui dicrect. Sunt sigur că a înțeles "subtilitatea" ta, dar sexul oral îl păstrează pentru acea "ea", dacă înțelegi. Succes.

| paul123paul123 a răspuns:

Nu exista asa ceva, asta este cum ai merge la gigolo gratis. Cauta un iubit cu care sa te casatoresti

| Esti a răspuns:

Cred ca fiecare face ce simte. dacă tu simți sa-i faci oral fa in continuare, poate cu timpul va avea și el dorința aceasta. Oralul nu cred ca se poate impune "trebuie sa-mi faci ca și eu îți fac"…. Oralul e ceva mai personal. și fiecare face atunci când se simte ok cu asta.

| SunsetTrance a răspuns:

Nimic personal, dar poate il dezgusta ceva la tine (igiena?)

din ce spui, pare a fi egoism din partea lui, din moment ce sexul este ceva in 2, nu in 1: laba o da fiecare in privat daca vrea

daca era atat de usor sa gasesti pe altcineva in care sa ai incredere pe parte de sanatate si consecventa in relatia casual, iti recomandam sa te indrepti catre unul dintre restul baietilor care asteapta la rand

incearca sa ii spui direct ce vrei, sa discutati foarte deschis, si sa vezi cat de departe ati fi fiecare dispus sa mergeti pentru mentinerea legaturii sexuale

repet, discutie cu totul spus pe fata, fara sugestii sau pretentii de citit gandurile - de ambele parti!

| DannyDDanny a răspuns:

Cam egoist baiatu….eu ți as face de te ai pisa pe tinehappy dacă ești pe stop fa sex anal!

| AliceM99 a răspuns:

Clar este egoist si eu ma regasesc in ce ai scris, doar ca eu sunt intr-o relatie de aproape 1 an si nu stiu ce sa fac in privinta asta.

| bogdanbucur a răspuns:

Sunt de parere ca ar trebui sa oferi ce ti se ofera.
Gasim o solutie daca doresti happy
spune-i sa scrie "" FORTA STEAUA "" sau sa faca alfabetul. niciodata litera Z ca se agata.

| Ionella1501 a răspuns:

Prostituție
1. Act prin care o persoană consimte să întrețină, în mod obișnuit, raporturi sexuale cu un număr nedeterminat de parteneri pentru bani sau anumite avantaje.
Cam asta înseamnă a fi prostituata și nu ma regăsesc
In plus, ce spui tu acolo sunt prostii. De ce ai face prima oara oral fetei apoi nu? laughing E o regula nescrisa? Apoi va întrebați de ce nu fac toate fetele oral. Pentru ca sunteți prea egoiști și nimfomani happy

| Ionella1501 a răspuns:

Măcar am un nume. Tu probabil ești anonim și la propriu și la figurat

| Ionella1501 a răspuns:

Tu ești calauzitorul lor laughing