| Eminem2012 a întrebat:

Hello help vreau sa ma despart de prietenul meu si nu stiu ce motiv sa-i spun. Dati-mi va rog cateva sfaturi. M-am bagat cu el la vrajeala si nu vreau sa-i spun asta ca sa nu sufere. help

23 răspunsuri:
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Pai...daca tine la tine, va suferi, indiferent daca ii spui: "ba m-am combinat cu tine la vrajeala" sau daca ii spui: "stii, cred ca noi 2, nu ne potrivim".

Oricum, el va suferi.
Totusi, daca folosesti a 2-a varianta, poate nu va suferi asa rau.

Uite...iti zic ceva, din ipostaza unui tip care a fost recent "luat de fraier" de o fata (ceva asemanator).
Nu mai te combina la vrajeala, daca nu vrei sa-l faci pe ala sa sufere...

Spune-i cu frumosu si incearca sa nu-i spui ca te-ai combinat cu el la vrajeala.

Oricum, e doar un sfat.

Tu hotarasti daca il urmezi sau nu.

Bafta!

| h3r a răspuns:

Îi spui așa: am stat cu tine la vrăjeală, așa ca vreau sa ne despărțim. Să nu fi supărat că roata se întoarce și mă va lua de proastă și altu pe mine.

| HueyFreeman a răspuns:

Spune-i adevarul: ca esti o scorpie caruia ii place sa abuzeze de sentimentele altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne,ce le mai place unora sa se joace cu sentimentele!
Spune-i ca treci printr-o perioada dificila si ai nevoie de o pauza. Vrei sa fii singura.
Alta scuze nu imi vine acum in minte.Dar pe viitor, nu mai fa greseala asta.Stii cum se zice:roata se intoarce, oricat de patrata ar fi! Nu cred ca ai vrea sa fii in locul lui, mai ales daca tine la tine.

O zi faina

| sayWhaaat a răspuns:

Spune-i in fata, si asa e un prost ca s-a combinat cu tine, merita asta.

| LiVeeee a răspuns (pentru sayWhaaat):

Auzi,ala de ce ma rog e prost ca s-a combinat cu ea? Adica tot el a acceptat-o cand ii s-a cerut sa se combine si la final tot el e de vina, e prost?! laughing)
Mai bine ii spunea de la inceput ce vroia sa faca cu el si poate era mult mai simplu acumawinking

| sayWhaaat a răspuns (pentru LiVeeee):

Nu ai priceput nimic, lasa.

| LiVeeee a răspuns (pentru sayWhaaat):

"si asa e un prost ca s-a combinat cu tine,"" merita asta""."
ce sa nu pricep, explica-mi te rog frumos happy

| stark47 a răspuns:

De suferit va suferi oricum.incearca sa-i spui ca raspunsul tau a fost unul din impuls si ca relatia care o ai acum nu este ceea ce-ti doresti momentan.ca nu e vina lui si ca e a ta. oricum, nu te mai implica in relatii daca nu esti sigura de ceea ce simti.

| LiVeeee a răspuns:

Spune-i in fata ca tot ce a fost intre voi a fost doar o vrajeala (joaca) si ca iti pare rau ca iai ranit sentimentele happy

Personal urasc astfel de oameni

| cllaudDia a răspuns:

Fi sincera cu el si spune-i ca nu simti nimic pentru el, ca ai vrut sa incerci si ai vazut ca nu merge si ca e mai bine sa o terminati acum si sa evite sa sufere mai tarziu.

| Eudaimonia a răspuns:

Daca esti la prima relatie spune'i ca ti'ai dat seama k nu esti pregatita pentru o relatie daca esti la a-2a sau a-3a sau depinde spune-i ca nu esti pregatita pentru o alta relatie.

| secret093 a răspuns:

Spune-i ca nu te simti confortabil in aceasta relatie si nu vrei sa iti bati joc de el a e un baiat bun si ca e mai bine sa ramaneti prieteni.

| vegeta a răspuns:

Iar daca vrei sa-ti faci alt prieten sa stii ca si eu sunt disponibil ne putem cunoste daca doresti pe o retea de socializare?

| Floricikpurpurie a răspuns:

Pai si eu am avut o situatie ca a ta laughing cred ca 2 laughing
Ehh eu zic sa ii spui ca inima ta simte ca nu va potriviti si ca tu nu poti sta cu cineva pe careinima nu il vrea sau poti sa ii spui direct "Bai baiatule nu te iubesc!laughing"
Dar e de acceptat prima varianta!
Funda? puppy dog eyes

| Andreea22X a răspuns:

Spune-i doar ca nu mai vrei sa fii cu el...

| BebelusMIKiY2 a răspuns:

Fi sincera sa nu creada ca ti-ai batut joc de el spune-i ca nu mai simti pentru. el nimic si sa-si gaseasca alta pe care sa o iubesca! Bafta te pup!

| MadalynaOk a răspuns:

Nu vezi mai fata ce disperati sunt uni baieti aicea daca nau prietena? Ai mila de el. ca ajunge ca tipul asta care ti-a raspuns la intrebare ca el interesat apoi. de parca asa intri in seama cu o fata. te duci direct la ea: "fa esti disponibila pentru f**ut?" ce lume!

| cappytempo a răspuns:

Fii sincera odata pentru totdeauna. Daca te-ai bagat cu el la vrajeala oricum ai avut deja gandul sa-l faci sa sufere asa ca spune-i sincer cum stau lucrurile! bafta.

| BellaBlack a răspuns:

Pai poti sa faci in asa fel incat sa va vedeti din ce in ce mai putin....sa racesti relatia si daca dupa un anumit timp te intreaba ce se intampla, ii poti spune ceva de genul "nu prea ne potrivim", sa faci in asa fel sa creada ca ai incercat dar nu a mers. In nici un caz nu ii poti spune ca ai stat cu el la vrajeala, poate prinde ura pe tine sau pe viitoarele iubite, din cauza ta.

| mirunik23 a răspuns:

Spune-i ca nu mai poti continua relatia cu el, si ca vrei sa ramaneti doar prieteni!:*

| iiLarisse a răspuns:

IN locu tau i-as spune adevaru e mai bine decat sa-i spui pe ocolite si daca il minti sufera si daca nul minti sufera da macar sufera mai putin pentru ca stie ca ai fost sincera cu el

| Plusel a răspuns:

Spune-i ca luati o pauza... ca tu nu mai simti ceea ce ai simtit la inceput... dupa un timp ii spui ca v-a fost mai bine ca prieteni ( asa am facut si eu ) si app: Cand te desparti de un baiat care tine la tine indiferent ce i-ai spune nu ai cum sa il faci sa nu sufere