| AilynTao25 a întrebat:

Hello!
Imi puteti da si mie niste sfaturi in privinta unei relatii, daca as putea sa o numesc asa... Am fost cu un baiat aproape 2 saptamani, insa dupa aceste 2 saptamani, baiatul imi spune ca vrea sa ne despartim ptc este foarte ocupat ( face sport de performanta) si ca nu are timp de o relatie serioasa. Cum sa il fac sa ne impacam, ptc tinem unul la celalalt si timp am avea sa ne vedem, nu asta este problema, dar imi este teama ca m-a mintit si ca de fapt nu acesta este adevaratul motiv...

Răspuns Câştigător
| Lary23 a răspuns:

Hey! parerea mea este ca baiatul nu te-a mintit.si daca este sportiv de performanta, probabil ii va fi greu sa se imparta si acolo, si acolo. a decis sa rupa relatie dupa 2 saptamani, gandindu-se ca e mult prea devreme pentru a te rani si, si poate si la viitorul sau.cred ca e destul de greu sa ai o relatie cu un sportiv de performanta.gandeste-te cam cat de des este plecat, probabil si foarte responsabil in ceea ce priveste antrenamentele. poate nici tu nu ai fi fost pe deplin fericita alaturi de el! da-ti seama cum ar fi venit vestea asta, daca ar fi trecut 1 an bun de relatie?winking

4 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

1: Daca tinea la tine isi facea si jum de ora pe zi sa stea cu tine., LOGIC

2: Asta e sigur o minciuna de a lui.Cat de ocupat sa fii incat sa nu ai putin timp sa te vezi cu pr, sa ii dai un pupic, 2 si sa pleci. ce naiba

Deci mai incearca odata sa va intalniti la un suc ceva, intreaba l ultima oara daca mai vrea sau nu sa continuati iar daca te refuza incearca sa il uiti, sa nu il mai bagi in seama si sa fii cat se poate de indiferenta
NU are rost sa suferi pentru el, cand individu nu poate sa renunte la 1 ora pe zi din treburile lui sa se vada si cu tine.
Bollshit.

| crazygirlyo a răspuns:

Din pacate orice e posibil. lasa-l vreo 2 zile.nu il mai suna, scrie.si daca nu da nici un semn de viata e clar ca s-a cam terminat totul...incearca sa porti o discutie serioasa cu el in care sa il faci sa iti explice clar ce simte! si sa ii spui tot ce ai pe suflet fara ocolisuri ca nu ai nimic de pierdut!

| Allegria a răspuns:

Si eu sunt sportiva si stiu ce inseamna turn
"Pot sa ma culc, sa ma trezesc in alte dormitoare
Cu fel de fel de fete doritoare,
Un fel de meci in deplasare"
nu te supara... da` daca nu esti in lumea lui, nu ai cum sa intelegi.:*

| georgy_7464 a răspuns:

Eu cred ca nu tine la tine de vreme ce dp 2 saptamani ti-a spus sa va despartiti, si sotul meu e foarte ocupat si nu mi-a spus niciodata sa ne despartim cu toate ca la noi intervine distanta ca el e marinar.Eu zic sa o lasi balta si sa-ti vezi de viata ta.Succes