| anonim_4396 a întrebat:

As avea nevoie de ceva sfaturi happy. Sunt intr-o relatie cu un baiat de aproape un an... ne-am despartit deja de 3 ori. ne-am impacat deoarece nu puteam sta unul fara celalalt. E o situatie cam complicata dar cert e ca ne iubim si ca tinem unul la celalalt si am incercat sa fim fiecare cu altcineva dar nu am gasit pe cineva mai bun ca "el/ea". Amandoi suntem adolescenti, eu sunt o fire mai timida el este mai indraznet. De mult ma confrunt cu problema "relatiilor sexuale". Eu nu sunt pregatita, i-am spus el nu m-a obligat niciodata sa fac nimic si nici nu cred ca o va face, mereu imi spune ca ma iubeste si nu stiu chiar am incercat sa il inteleg dar eu nu mi-am inceput viata sexuala si nici nu am de gand sa o fac de la varsta asta dar deja incepe sa ma deranjeze sa ii tot explic acum de ceva timp mi-a spus ca inainte sa ne impacam o fata i-a spus ca "vrea sa fie cu el, ca ea vrea o relatie serioasa iar el i-a spus ca o relatie serioasa se bazeaza si pe sex" deci eu i-am spus ca asa ceva nu pot sa ii ofer deoarece nu cred ca e varsta indicata si eu privesc altfel relatiile sexuale decat el. I-am zis ca am sa inteleg daca isi va gasi pe altcineva care sa ii ofere asta si ca am sa ma multumesc sa fiu "iubirea lui din adolescenta" dar el mi-a spus de nenumarate ori ca el cu mine vrea sa fie si cu mine sa faca "de toate". Nu mai stiu cum sa reactionez, ce sa ii mai zic, nu imi place cand vb de "sex" pentru ca i-am explicat de multe ori ca nu si nu. Problema e ca nu pot sta fara el, am nevoie de el si el la fel de mine DAR IMI E GREU! Acum astept cateva sfaturi. Multumesc

8 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

La varsta ta, singurul baiat in care trebuie sa ai incredere cand spune ca te iubeste, este tatal tau, fiindca ceilalti n-o spun decat sa ajunga mai repede cu tine-n pat.

| Paula003 a răspuns (pentru Ronnix):

E posibil... dar imi e ciuda deoarece unele fete de 16 ani una doua cad in pat iar noi celalalte avem de suferit!

| Ronnix a răspuns (pentru Paula003):

Te rog sa accesezi link-ul http://www.facebook.com/RonnixOnline. Arunca o privire pe la statusurile "aruncate" pe acolo. (Sunt in limba engleza) Sunt sigur ca te vor ajuta sa te simti mai bine, unele sunt creatii proprii, altele sunt culese de pe diverse site-uri de specialitate.

| Paula003 a răspuns (pentru Ronnix):

Mersi

| Ronnix a răspuns (pentru Paula003):

Placerea-i de partea mea si multi inainte, la o varsta asa frumoasa e pacat sa "suferi" din dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E in calduri acum lasa ca isi revine el daca te iubeste

| Paula003 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu pana atunci ce sa fac, ca tot mai bate apropouri si imi spune ca doar nah ne iubim ( si asa este ) trebuie sa ne si demonstram. si acum a mai aparut si problema cu aceea fata care i-a zis ca o relatie serioasa se bazeaza pe "sex straight face". nu stiu ce sa fac!sad Tu ce imi sfat imi dai, cum sa ma comport happy pentru ca eu asa ceva nu o sa fac dar tin foarte mult la el!

| anonim_4396 explică (pentru Paula003):

Asa a facut si cineva cu soramea ea gasit punctul slab si si-a batut joc de ea ani la rand / stie ca il iubesti si continua jocul